Azerbaycan'ın tarımındaki büyüme yüzde 3,6'ya ulaştı

Tarımın gelişimi sürekli olarak Azerbaycan hükümetinin merkezindedir, bu nedenle yerel tarım ürünlerinin rekabet gücü artmakta ve çoğu alanda ihrac

Azerbaycan'ın tarımındaki büyüme yüzde 3,6'ya ulaştı
Tarımın gelişimi sürekli olarak Azerbaycan hükümetinin merkezindedir, bu nedenle yerel tarım ürünlerinin rekabet gücü artmakta ve çoğu alanda ihracat fırsatları artmaktadır.

13. Azerbaycan Uluslararası Tarım Fuarı olan Hazar Agro 2019, 15 Mayıs - 17 Mayıs tarihleri ​​arasında Bakü'de düzenleniyor.

Azerbaycan Tarım Bakanı Inam Karimov, fuarda Azerbaycan tarımındaki büyümenin 2019'un ilk çeyreğinde yüzde 3,6'ya ulaştığını ve bu eğilimin yıl sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Bakan ayrıca, tarımdaki yeniliklerin ve gıda güvenliğinin önemini vurguladı.

Tarımdaki en son yeniliklere değinen Karimov, serginin çiftçilere kendilerini tanımaları için fırsat yaratacağını vurguladı.

“Sergi, Azerbaycan ve diğer ülkelerden tarım ve gıda güvenliği alanında faaliyet gösteren şirketleri içeriyor” dedi.

Bakan ayrıca, fuarın yıldan yıla belirgin bir şekilde büyümesinin olduğunu ve bunun Azerbaycan’da yapılan reformların bir sonucu olduğunu da ekledi.

Bölgedeki en büyük ve en çok ziyaret edilen sergilerden biri olan Hazar Agro, sürdürülebilir tarımı, Azerbaycan'ın tarım-sanayi kompleksinde ileri teknolojilerin uygulanmasını, en iyi uygulamaların değişimini ve karşılıklı yarar sağlayan ticari ilişkilerin güçlendirilmesini desteklemek için tasarlanmıştır. yerli ve yabancı çiftçiler.

Bu yıl, 25 ülkeden 200'den fazla şirket fuara katılıyor. Azerbaycan, Belarus, Belçika, Almanya, İtalya, Fas, Rusya, İspanya, Sri Lanka, Türkiye, Ukrayna, ABD, İsrail ve diğer ülkelerden temsilciler yeni ürünler sunmaktadır.

Ayrıca fuar, endüstri uzmanlarının işbirliği fırsatlarını tartışabilecekleri ve yeni temas kurabilecekleri ve mevcut temasları güçlendirebilecekleri, hem fuarın konukları arasında hem de katılımcıları arasında ortaklar ve müşteriler ararken ikili B2B iş toplantıları içeriyor.

https://www.azernews.az
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 15:00
YORUM EKLE