Bahreyn Kralı'nın Türkmenistan'a yaptığı devlet ziyareti sona erdi

Bahreyn Kralı Hamad Bin Isa Al Khalifa, Türkmenistan Halı ziyareti kapsamında Ulusal Türkmen Halı Müzesi ve Uluslararası Akhal-Teke Binicilik Kompleksi'

Bahreyn Kralı'nın Türkmenistan'a yaptığı devlet ziyareti sona erdi
Bahreyn Kralı Hamad Bin Isa Al Khalifa, Türkmenistan Halı ziyareti kapsamında Ulusal Türkmen Halı Müzesi ve Uluslararası Akhal-Teke Binicilik Kompleksi'ni ziyaret etti.

Sabah, ziyaret sırasında ayrılan ikametgahtan dost devlet başkanının otomatik öğreticisi, Türkmen Halı Ulusal Müzesi'ne gitti. Bahreyn Kralı ve ona eşlik eden delegasyon üyeleri, vasıflı işçilerimizin ellerinin en iyi eserleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Dünyanın her yerinde bulabileceğiniz Türkmen halıları, her zaman eşsiz güzellik ve mükemmellik için değerlidir. Bugün, ulusal geleneklerin canlanması ve halı dokumasının gelişmesine büyük özen gösterilmesi sayesinde, kadınlarımızın insan yapımı şaheserleri, Türkmenistan kültürünün ana “markalarından” biri.

Canlı izlenimlerini paylaştı ve yeteneklerine, sanatsal zevklerine, halı dokumacılarının zorlu çalışmalarına saygı göstermiş olan Bahreyn Kralı Hamad Bin Isa Al Khalifa, halı yapım tekniklerini ve kullanılan boyaları sordu. En üst düzeyde ayırt edici ulusal halı sanatı ve Türkmen zanaatkârlarının profesyonelliklerine dikkat çeken Bahreyn başkanı, müzede sunulan sergilerin insan kültürünün gerçek şaheserleri ve hazineleri olduğunu vurguladı.

Müze gezisine ilginç bir gezi için teşekkür eden Kral Hamad Bin Isa Al Khalifa, Onurlu Konuklar Kitabı'na girdi.

Daha sonra seçkin konuk arabası, Akhal-Teke Uluslararası Binicilik Kompleksi'ne yöneldi.

Samimi bir ülkenin başkanı binicilik merkezinin topraklarına girmeye davet edilir. Akhal-Teke yarışçılarının kesinlikle gerçekleştireceği temsili turnuvalar ve özel etkinlikler için burada tüm koşullar yaratılmıştır.

Prestijli uluslararası yarışma diplomalarına sahip olan ulusal binicilik oyun grubu "Galkynysh" in djigitleri, hipodrom arenasında seçkin konuklara yeteneklerini gösterdi.

Muhteşem Akhal-Teke'deki yarışçı biniciler, tonoz ve akrobatik tekniklerin en zor unsurları olan muhteşem dublörler ile heyecan verici bir gösteri sundu. Galkynysh grubu üyelerinin canlı orijinal performansı, dostane devletin başındaki muazzam etkiyi yarattı.

Ardından Kral Hamad Bin Isa Al Khalifa, özel bir gözlem platformundan seçkin Akhal-Teke atlarının damızlığını izledi.

Devlet ziyareti programının sonunda, Bahreyn Kralı Hamad Bin Isa Al Khalifa'nın motosikletin onursal motosikletçi eşliğinde eşlik ettiği anavatanı için ayrıldığı Aşgabat Uluslararası Havaalanı'na geçti.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 18:49
YORUM EKLE