Bakan: Azerbaycan ordusu personeli savaş operasyonlarına hazır olmalı

Azerbaycan Savunma Bakanı Albay General Zakir Hasanov liderliğindeki resmi bir toplantı 5 Ocak'taki Merkez Komutanlığı'nda yapıldı. Savunma bakanlar

Bakan: Azerbaycan ordusu personeli savaş operasyonlarına hazır olmalı
Azerbaycan Savunma Bakanı Albay General Zakir Hasanov liderliğindeki resmi bir toplantı 5 Ocak'taki Merkez Komutanlığı'nda yapıldı.

Savunma bakanlarının milletvekillerinin, birliklerin komutanlarının, ana bölümlerin şeflerinin, bakanlıkların bölümlerinin ve hizmetlerinin katılımıyla yapılan toplantıda, ordunun birliklerinin komutanlarının da katıldığı toplantıda ön bölge ve diğer sorumlu görevliler video iletişimi yoluyla.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Silahlı Kuvvetler Şefi Baş Komutanı İlham Aliyev'in tebriklerini hatırlatarak, Dünya Bakanlar ve Yeni Yıl Dayanışma Günü vesilesiyle insanlara hitap etti, savunma bakanı Azerbaycan'a verilen değerlendirmeyi vurguladı ordu bir tatilde hitap etti ve toplantıya katılanlara askeri personele verilen özel görevleri verdi.

Askerlerin temas hattında mevcut durumu analiz eden savunma bakanı, 2019'da yapılacak çalışmaların yanı sıra, elde edilen başarıdan bahsetti.

Azerbaycan ordusunun her tür ve birliğinin şubelerinin faaliyetlerine değinen Albay General Hasanov, toplantıya katılanların savaş eğitimi, birliklerin operasyonel, sürekli ve gizli kontrolü, savunma istikrar sistemi, birlikte çalışabilirliğin iyileştirilmesi, Komuta personelinin profesyonelliğinin sürekli geliştirilmesi, eğitim, vatanseverlik ve askeri personelin mücadele ruhunun güçlendirilmesi, asker sağlığı ve savaş desteğinin diğer yönleri.

Konuşma sırasında, savunma bakanı, devlet başkanının belirttiği gibi, Azerbaycan'ın güçlü askeri potansiyelinin ve Azerbaycan ordusunun savaş kabiliyetinin ülkenin toprak bütünlüğünü sağlamada ana etkenler arasında olduğunu vurguladı.

Hasanov, askeri personelin elde edilen başarıdan memnun olmaması gerektiğini belirtti.

"Askerlerin taktiksel, operasyonel ve stratejik seviyelerdeki faaliyetlerini sürekli geliştiriyoruz, ayrıca düşman üstünlüğünü korumak için her an savaş operasyonlarına hazır olmalıyız."
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 18:40
YORUM EKLE