Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

6 Ocak 2019 Pazar 23:24:20

Bakü rafinerisinin modernizasyonunun 1. etabı tamamlanmaya yakın!

Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR Halkla İlişkiler Başkanı İbrahim Ahmadov, Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, Bakü Haydar Aliyev Petrol Rafin

Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR Halkla İlişkiler Başkanı İbrahim Ahmadov, Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, Bakü Haydar Aliyev Petrol Rafinerisi'nin modernizasyonunun bir parçası olarak yeni bitüm tesisinin resmi olarak işletmeye alınması için hazırlanıyor bilgisini verdi.

“Bitüm tesisinin yapımı konusundaki çalışmaların büyük kısmı tamamlandı ve şirket, Bakü Rafinerisi'nin modernizasyonunun ilk aşamasının tamamlandığını belirten bu tesisin resmi olarak işletmeye alınması için hazırlanıyor” dedi.

Ahmadov, modernizasyonun ikinci ve üçüncü aşamalarındaki çalışmaların halen devam ettiğini ve özellikle yeni dizel üretimi için olan ünitelerin rafineri alanına teslim edildiğini belirtti.

“Çalışmanın bu yönündeki büyük bölümü önümüzdeki iki yıl boyunca gerçekleştirilecek” dedi.

İlk petrol işleme ünitesinin eski Azneftyag rafinerisinden atmosferik ve vakumlu damıtma üniteleri (ELOU-AVT) ile birlikte devredilmesi projesiyle ilgili olarak, Ahmadov, devam eden ihale prosedürünün tamamlanmasından sonra ilgili anlaşmanın imzalanacağını söyledi.

“Bu, ana müteahhitleri belirleme konusundaki son teklif. Bu, bazı işler için taşeronlar seçebilecek olan müteahhitlerimiz tarafından gelecekte ihale tutma olasılığını ortadan kaldırmıyoruz.” Dedi.

Halen Bakü Rafinerisi, 2021 yılında tamamlanacak olan modernizasyona devam ediyor. Modernizasyonun ardından, rafineri kapasitesi yıllık 6 milyon tondan yılda 8 milyon tona yükselirken, operasyon süresi 2040'a kadar uzatılacak.

Haydar Aliyev Petrol Rafinerisi'nin modernizasyonunun maliyeti yaklaşık 2,2 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı