Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

14 Ocak 2021 Perşembe 15:41:33

Beyaz Saray yetkilisinden Trump günlüğü! Başkanın morali bozuk, odasından çıkmıyor!

Kendisi hakkında yeniden başlatılan azil soruşturması ve gelen eleştiriler nedeniyle Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki odasına kapandığını belirten bir Beyaz Saray yetkilisi, Başkan’ın moralinin bir hayli bozuk olduğunu söyledi.

ABD’de 20 Ocakta görevi Demokrat Joe Biden’a devredecek olan Donald Trump zor günler geçiriyor. Zira 6 Ocak’ta başkent Washington DC.’de yaşanan Kongre baskını nedeniyle suçlanan Trump için ikinci kez azil süreci başladı. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin dört yıllık başkanlık süreci boyunca Trump’ın yakasını bir türlü bırakmaması meyvelerini nihayet verecek gibi görünüyor. Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada 232 kabul oyu ve 197 ret oyu kullanıldı, Trump’ın “isyana teşvik” nedeniyle suçlandığı belirtildi.

Azil soruşturması yeniden başladı!

Temsilciler Meclisi’nin bu kararının ardından gözler azil oylaması yapacak olan Kongre’ye çevrildi. Bütün Cumhuriyetçilerle birlikte en az 17 Cumhuriyetçi senatörün Trump’ın azledilmesi yönünde oy kullanması halinde Başkan Donald Trump’ın görevden azledileceği tahmin ediliyor. Ancak Kongre’de gerçekleştirilecek bu oylamanın 19 Ocak’tan önce yapılması beklenmiyor. Kendisi hakkında açılan azil soruşturmasıyla birlikte Trump’ın moralinin iyice bozulduğu ve Beyaz Saray’daki odasından pek çıkmadığı aktarıldı.

Kendisini savunacağı araçlardan mahrum bırakıldı!

İsmi verilmeyen Beyaz Saray görevlisi şu an Beyaz Saray’da insanların birbirine kızgın olduğunu kaydetti. Görevli aynı zamanda yanındakilerin kendini yeterince savunmadığını düşünen Başkan Trump’ın da bir nevi “kendini acındırma” süreci içine girdiğini belirtti. Özellikle Kongre baskını sonrasında Trump’ın Cumhuriyetçi tabanda önemli ölçüde destek kaybettiğini bildiren yetkili, Trump’ın odasından fazla çıkmadığını ve tek başına kaldığını kaydetti. Başkan Trump’ın Twitter hesabının da kapatıldığını hatırlatan Beyaz Saray yetkilisi, Trump’ın kendini savunacağı araçlardan mahrum edildiğini aktardı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı