Bişkek Belediye Binası, toplu taşımacılık için e-bilet ihalesini açıkladı

Bişkek Belediye Binası, toplu taşımacılıkta elektronik bilet satışına ilişkin bir ihale ilan etti. “Bişkek Belediye Binası, ilgilenen şirketle

Bişkek Belediye Binası, toplu taşımacılık için e-bilet ihalesini açıkladı
Bişkek Belediye Binası, toplu taşımacılıkta elektronik bilet satışına ilişkin bir ihale ilan etti.

“Bişkek Belediye Binası, ilgilenen şirketleri,“ Bişkek'te toplu taşımacılıkta elektronik bilet satışı ”konulu bir kamu-özel ortaklık projesi ihalesine katılmaya davet ediyor” diyor.

Belirtildiği gibi, belediye başkanının Aziz Surakmatov tarafından belirlenen 2019 belediyesinin önceliklerinden biri, toplu taşımacılığın geliştirilmesi ve reformu. Bu yöndeki ilk aşama, sermayenin toplu taşımacılığında elektronik bir bilet sisteminin uygulanmasıdır.

Bu projeyi uygulamak için kamu-özel ortaklık projesi çerçevesinde planlanmaktadır. İhale şartları uyarınca, özel bir ortak, Kırgız Cumhuriyeti mevzuatına uygun olarak, kendi pahasına, Bişkek şehrinde bir proje şirketi kurmalıdır - sistem operatörü. Öngörülen şekilde proje şirketi, sistemi en az 6 yıl boyunca yönetme ve korumaya, hizmetleri için sabit ihale bedeli şeklinde ödeme alma hakkına sahip olup, fiyatı bu ihalede belirlenecektir.

Ayrıca, ihale şartları altında, proje şirketinin e-biletleme için güvenilir bir teknik çözüm geliştirmesi gerekmektedir.

Yeni bir sistem oluşturmanın amacı, belediyenin yolcu taşıma sistemindeki ödemelerde gelirleri ve şeffaflığı artırmak, gerçek trafik hacmini ve faydalanıcılar tarafından fiili kullanımını belirlemektir. Yeni sistemin tanıtılması, ayrıcalıklı vatandaş kategorisi için, sübvansiyonların şehir bütçesinden sübvansiyon hacminin tarafsızlığı sorunlarını da çözmektedir.

Yeni ücret toplama sistemi akıllı kartlara dayalı olacak ve yolcuların seyahatlerini tercihli seyahat hakkıyla (emekliler, engelli insanlar ve diğer kategoriler) kaydedecek, ödemelerde şeffaflığı sağlayacak, geliri artıracak ve Bişkek yolcu taşımacılığının kullanım kolaylığını sağlayacak.

Halen, Kırgızistan'ın başkenti rota ağının yapısında önemli bir değişiklik yapılması planlanmamıştır.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 16:59
YORUM EKLE