Bişkek'te 2 numaralı bir troleybüs şoförü, yolcuları silahlı bir saldırıdan kurtardı

Bişkek'te 2 numaralı bir troleybüs şoförü, yolcuları silahlı bir saldırıdan kurtardı

Bişkek Belediye Başkanı Surakmatov, troleybüs şoförü Svetlana Turgumbayeva'ya ve tramvay otobüsünün 2 numaralı yolcularını ve kasaba halkını silahlı saldırılardan kurtaran polis memurlarına içtenlikle teşekkür etti. Belediye binasının basın servisi.

Olay önceki gün oldu. 2 numaralı troleybüsle giderken, bıçakla donanmış olan yolculardan biri insanlara saldırmaya çalıştı. Ancak kadın sürücü Svetlana Turgumbayeva bir kayıp olmadı, saldırganı cesaretle durdurdu ve devriye polisinden yardım istedi.

“Bıçaklı bir adam gördüğümde, hemen yolcularımı düşündüm çünkü her vatandaşı hedefime götürmem gerekiyor. Ona söylemeyi başardım: benden daha iyi öldür, ama insanlara dokunma, ”dedi Svetlana olağanüstü hal hakkında.

Belediye başkanı gösterilen cesaret için kahramana içten bir şükran dile getirdi, Svetlana Turgumbayeva'ya Bişkek Belediye Salonunun nominal saatini verdi. Ayrıca polis devriye servisinin memurlarına: Adilet Abdyldaev, Mirislam Alimbekov ve ceza polisi hizmeti Mederbek Taalaibekov'un kıdemli dedektifine şükranlarını dile getirdi.

YORUM EKLE