Bişkek'te ısıtma sezonu 1 Kasım'da başlayacak

Bişkek'te ısıtma sezonu 1 Kasım'da başlayacak

Bişkek'teki ısıtma mevsimi, 1 Kasım’da başlayacak.

Ona göre, Bişkek belediye başkanı Aziz Surakmatov, haftasonu şehir sakinleri, okul ve anaokulu müdürleri ile bir araya geldi, odalarda hava sıcaklığını tespit etti ve şehir hastanelerinden veri talep edildi. Belediye başkanı, belediye başkan yardımcısı Mirlan Amanturov'a şehir merkezinde bir toplantı yapmak üzere sonbahar-kış dönemine hazırlık talimatı verdi ve kasaba halkına ısı sağlamaya başladı.

Şehir hizmetleri ve ısı tedariğinden sorumlu ilgili kuruluşlar, ısıtma sezonunun başlangıcında tam hazır olduğunu bildirdi. İlçe idareleri de ihtiyacı olan ailelere kömür ve odun dağıtımını tamamladı.

Bugün Aziz Surakmatov, 1 Kasım 2019’dan itibaren ısıtma periyodunun başlangıcında 235 sayılı Bişkek Belediye Binası’nın siparişini imzaladı.

Her zamanki gibi nesnelerin bağlanması birkaç gün sürecektir. Her şeyden önce, okullara, anaokullarına, hastanelere, doğum hastanelerine ve sosyal yardım kurumlarına ısıtma sağlanacaktır.

Okulların bağlanması ve sıcaklığın ayarlanması konusundaki çalışmaların, 4 Kasım'dan itibaren sonbahar tatillerine devam etmeleri nedeniyle eğitim sürecine engel olmayacağı belirtilmelidir.

İkincisi - konut binalarına, sınai işletmelere ve daha önce tüketilen termal enerji için borçları bulunmayan kurumlara ve tesisin kış koşullarında çalışmaya hazır olma eylemi olması durumunda.

Belediye başkanının ofisi, çok katlı bir konutu birbirine bağlarken, havanın ısıtma sisteminden, evlerin üst katlarının ısıtma cihazlarında bulunan Mayevsky muslukları aracılığıyla tahliye edilmesi gerektiğini hatırlatır. Bu önlem dairelerin içine ısı akışını hızlandıracak.

YORUM EKLE