Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

20 Kasım 2020 Cuma 23:02:49

BM: Eğer Acil Önlem Alınmazsa Milyonlarca İnsan Kıtlıktan Ölecek!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Yemen’de kıtlıktan dolayı milyonlarca insanın ölebileceğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Yemen’de 6 yıldır devam eden savaş hakkında konuştu. Yemen’de dünyada on yıllardır görülmemiş en büyük kıtlığın yaşandığını ve ülkede açlığın hakim olduğunu belirten Guterres, eğer ki çok acil önlemler alınmazsa milyonlarca insan ölümle karşı karşıya kalacak!” uyarısında bulundu. ABD ve diğer çok sayıda ülkenin yakından izlediği Yemen’le ilgili olarak adım atılması ve önlem alınmasını öneren Guterres, ülkeye yardımların çok hızlı ve acil olarak ulaştırılması, çatışmaların durması için çaba harcanması gerektiğini belirtti.

Guterres, Yemen’de insanların %80 kadarının bugün itibariyle yardımlara muhtaç olduklarını ancak gerekli yardımlara ulaşamadıklarını belirterek, ülke için BM nezdinde de yeni adımlar atılması konusunda uyarılarda bulundu.

Suudi Arabistan ve Yemen arasında yaşanan tartışmalar her geçen gün şiddetli bir hal alırken çatışmalar ve açlık durdurulamıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı