Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

2 Aralık 2020 Çarşamba 16:19:58

Boris Johnson’dan aşı duyurusu! Önümüzdeki hafta başlayacak!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Alman BioNtech ile ABD’li Pfizer’in geliştirdiği aşının gelecek hafta ülkede uygulanmaya başlanacağını belirtti.

Türk bilim insanları Özlem Türeci ve eşi Uğur Şahin’in kurucularından olduğu Alman firması BioNtech ile ABD’li ilaç şirketi Pfizer, koronavirüs aşısı geliştirdi. Faz 3 çalışmaları sona eren aşının yüzde 90’ın üzerinde koruyuculuğunun bulunduğu aktarıldı. Türkiye de dahil dünyada birçok ülke bu aşıdan sipariş etmeye başladı.

Önce savunmasız gruplara uygulanacak!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da, bu “Alman aşısının” önümüzdeki hafta itibarıyla İngiltere’de uygulanmaya başlanacağının altını çizdi. Aşının öncelikli olarak hastalığa karşı savunmasız olan gruplara uygulanacağı ifade edildi. Bu savunmasız grupların, bakımevlerinde kalan yaşlılar ve sağlık çalışanları olduğu vurgulandı.

Başbakanı Boris Johnson, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, aşının uygulanmasıyla ekonominin yeniden canlanacağını umduklarını söyledi. Johnson, aşının önümüzdeki hafta itibarıyla ülkede uygulanmaya başlanacağını aktardı. Sağlık Bakanı Matt Hancock ise ülkede devasa aşılama merkezlerinin kurulacağını aktardı.

Aşı olacakları zamanı mektupla öğrenecekler!

Aşının dağıtımı ve uygulanması için 30 bin gönüllüye görev verileceği belirtildi. Aşının ücretsiz olacağı ve parayla satın alınamayacağı ifade edildi. Vatandaşların, aşıolacakları zamanı, alacakları bir mektupla öğreneceği kaydedildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı