Bulgaristan'da madenciler, maden ocaklarının kapatılma kararına tepkili!

Yüzlerce Bulgar kömür madencisi ve enerji işçisi, Avrupa Birliği tarafından iklim değişikliğiyle mücadele konulu teklifine ve madenlerin kapatılmas

Bulgaristan'da madenciler, maden ocaklarının kapatılma kararına tepkili!
Yüzlerce Bulgar kömür madencisi ve enerji işçisi, Avrupa Birliği tarafından iklim değişikliğiyle mücadele konulu teklifine ve madenlerin kapatılması kararına tepki gösterdi. Çok sayıda madencinin Bulgaristan hükumeti tarafından iş güvencesi oluşturulması için sloganlar attığı bildirildi.

Şehiriçi otobüsler, Sofya şehir merkezindeki yürüyüşler için Bulgaristan'ın dört bir yanından protestocuları taşıdı. Bulgaristan'daki Avrupa Birliği ofislerinin genel merkezine yürüdükleri ve yaklaşık 2000'den fazla göstericinin "zafer" sloganı attığı açıklandı.

Bulgar madenciler, Avrupa Birliği'nin kömür çıkarma ve kömür madenlerini kapatma işlemlerinin çok kısa sürede gerçekleştirileceğini belirtti. Sendika lideri Dimitar Manolov, Bulgaristan'ın güneydoğusundaki en kapsamlı kömür madenleri ve enerji santrallerinin kapanması halinde 150.000 kişinin işinin tehlikede olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 14:34
YORUM EKLE