Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

17 Ocak 2021 Pazar 12:40:48

Çin’in Vuhan kentinde koronavirüsü araştıran bilimcilerden itiraf: Yarasalar tarafından ısırıldık!

Koronavirüs salgının ortaya çıktığı Çin’in Vuhan şehrinde araştırma yürüten bilim insanları, virüsün kökenini incelemek üzere girdikleri mağarada yarasalar tarafından ısırıldıklarını aylar sonra açıkladı.

Koronavirüsün ilk olarak tespit edildiği Çin’in Vuhan eyaletinden yayılan salgın nedeniyle tüm dünya kabul gibi bir 2020 yılı yaşadı. Virüs hakkında dünya kamuoyunu zamanında bilgilendirmeyen ve yayıldıktan sonra durumu kabul eden Çin’e birçok ülkede eleştiri gelmişti. Üstüne üstlük virüsün çıkış koşullarını incelemek isteyen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilileri Çin sınırından geri çevrildi ve ülkeye girişlerine izin verilmedi. Koronavirüs salgınını ülke genelinde tamamen bitirdiğini öne süren Çin’in bu yaklaşımı birçok şüpheyi de beraberinde getirdi.

“Yarasaların dişleri iğne gibi deldi”

Salgının yayıldığı Vuhan kentinde araştırma yapan Çinli bilim insanları virüsün bulaştığı yarasaları incelemek için girdikleri mağarada ısırıldıklarını itiraf etti. Virüsün kökenine dair araştırma yapmak üzere yarasaları incelemek isteyen bilim adamlarının aylar sonra gelen itirafı şaşkınlığa neden oldu. Mağarada çeşitli örnekler topladıklarını dile getiren bilim insanları, kendilerine saldıran yarasaların dişlerinin cerrahi eldivenleri adeta iğne gibi deldiğini bildirdi.

Çin’den gelen yılbaşı görüntüleri şoke etmişti!

Salgını tamamen yok ettiğini öne süren Çin’den gelen yılbaşı görüntüleri dünyayı şoke etmişti. Zira maskesiz şekilde yüzlerce kişinin bir arada bulunduğu yılbaşı kutlamalarına dair fotoğraflar servis edilmişti. Fotoğraflara gelen eleştiriler hakkında açıklama yapan Çin yönetimi, tepkilerin nedeninin, salgını tamamen bitirmelerinden duyulan kıskançlık olduğunu açıklamıştı. Önceki hafta Çin’de yeniden görülmeye başlanan koronavirüs vakalarının ardından ülkede 5 gün içinde 1500 odalı hastane yapılmıştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı