Cumhurbaşkanı, ülkenin karayolu ve ulaşım kompleksinin gelişmesini Ulaştırma Bakanlığı başkanı ile görüştü

Kırgızistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sooronbay Jeenbekov, ülkenin Ulaştırma ve Yol Bakanı Zhanat Beishenov'u kabul etti. bildirildi. Z. Beishenov, 2

Cumhurbaşkanı, ülkenin karayolu ve ulaşım kompleksinin gelişmesini Ulaştırma Bakanlığı başkanı ile görüştü
Kırgızistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sooronbay Jeenbekov, ülkenin Ulaştırma ve Yol Bakanı Zhanat Beishenov'u kabul etti. bildirildi.

Z. Beishenov, 2018 yılına ait Bakanlığın çalışmalarının sonuçları, ulaştırma ve karayolları alanında yapılan çalışmalar, ülkenin Ulusal Kalkınma Stratejisinin yönergeleri ve bölgelerin kalkınması dahil olmak üzere karayolu ulaştırma kompleksinin uzun vadeli ve kısa vadeli gelişimi için planlar hakkında bilgi sundu.

Bilgilendirildiği üzere, 2018 sonuçlarının ardından, toplam 81.4 km uzunluğa sahip olan cumhuriyetteki küçük şehir ve köylerin yollarının asfaltlanması üzerine çalışmalar yapıldı. 2019 yılında, Ülkenin Bölgesel Gelişme ve Sayısallaştırma Yılı çerçevesinde, Karayolu Tesisleri Bölümü, toplam 123 km uzunluğuyla, cumhuriyet'in 40 ilçesinde kırsal ve ilçe yollarının asfaltlanması üzerine bir proje hazırlamaktadır.

Bakana göre, şu anda Kemin ve Sosnovka kontrol noktalarında, ağırlık ve boyut kontrolünün otomatik bilgi sistemine bağlı iki ağırlık ve boyut kontrol noktası var. Aynı üç nokta yakında Oş ve Batken bölgelerinde açılacak. Otomatik sistem "Elektronik taşıma kontrolü", bölümler arası elektronik etkileşim sistemine "Tunduk" ile bağlıdır; bu da, taşıyıcılar ve yolcu taşıyıcıları tarafından taşıtlar için lisans ve izin alma prosedürünü basitleştirmemizi sağlar. Ek olarak, sistem, karayolu taşımacılığı için (taksiler hariç) ilgili hakların (lisanslar veya izinler) mevcudiyeti için taşıyıcıların belirlenmesine izin vereceğinden, Güvenli Şehir projesinin bir parçası olacaktır.

Cumhurbaşkanı, nüfusun yaşam kalitesinin, özellikle de bölgelerdeki sosyo-ekonomik gelişmelerinin, büyük ölçüde ulaşım bağlantılarının geliştirilmesine ve yol altyapısının varlığına bağlı olduğunu vurguladı. Ülkenin transit potansiyelini arttırmak için demiryolu ve hava trafiği de dahil olmak üzere karayolu ve ulaşım altyapısının geliştirilmesine acilen müdahale edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bakanlığın, her bölgedeki ülkenin bölgelerini geliştirmek için her yıl en az 3 km yol inşa etmek veya tamir etmekle görevlendirildiğini hatırlattı.

Devlet başkanı, Ulaştırma ve Yol Bakanlığı'ndaki yolsuzluğun ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmaların güçlendirilmesi konularına özel dikkat gösterdi. Ulaştırma Bakanlığının, yolsuzlukla mücadele politikası devlet stratejisinin uygulanması çerçevesinde Kırgız Cumhuriyeti Güvenlik Konseyi ile yakın işbirliğine devam etmesi gerektiğini vurguladı ve böylece Ulaştırma Bakanlığına olan halkın güven endeksinin artırılması için çalıştı.

Yatırım projelerinin uygulanmasında uluslararası ortaklarla işbirliğinin yoğunlaştırılması gerektiğine de dikkat çekildi. “Beşinci derece hava özgürlüğü derecesi” politikasının getirilmesine ilişkin Kırgız Cumhuriyeti Hava Kodunda yapılan değişiklikler dikkate alındığında, sivil havacılığın ve iç hat uçuşlarının geliştirilmesi, havalimanlarının modernizasyonu ve kalkınması ve havacılık güvenliği standartlarının modern standartlara uygun hale getirilmesi konusundaki çalışmaları güçlendirmek gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 14:52
YORUM EKLE