Ana sayfa DÜNYA Daşoguz’da bahçelerin alanı 200 hektar artırıldı

Daşoguz’da bahçelerin alanı 200 hektar artırıldı

0
PAYLAŞ

Tarım-gıda sektörünün gelişimine büyük önem verilen Türkmenistan’ın kuzeyinde, bahçecilik üretiminin hacmi giderek artıyor. Her yıl, Daşoguz velayatında, bölgelerin ve başkentin ticaret ağlarına giren elma, armut, erik, kiraz erik, kiraz, vişne ve diğer mahsullerin yüksek verimleri alınır.

Bu yıl, 200 hektar verimli toprak, Daşoguz velayatındaki yeni meyve bahçelerine tahsis edildi. Örneğin, Kunyaurgench etrap’ta bu tür inişler otuz hektarlık bir alanı kaplar. Tüketici pazarının meyve ürünleri ile tedarikine göze çarpan bir katkı da, etten kiracı bahçıvanlar tarafından yapılır: S.A. Niyazov, Gurbansoltan-edje, Gubadagsky ve diğerleri.

Daşoguz velayabatında bahçecilik, giderek tarımın en kârlı dallarından biri haline geliyor. İklim koşulları, meyve bitkileri çeşitlerinin seçimi, modern tarım teknolojilerinin tanıtımı, bilimin etkin bir kombinasyonu ve en iyi tarım tecrübesi dikkate alınarak, yetkin sayesinde yüksek meyve verimi elde edilebilir.

Yerel işletme yapıları da ekonominin tarım-gıda sektörünün gelişmesinde aktif rol oynamaktadır.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here