Daşoguz'da bahçelerin alanı 200 hektar artırıldı

Tarım-gıda sektörünün gelişimine büyük önem verilen Türkmenistan'ın kuzeyinde, bahçecilik üretiminin hacmi giderek artıyor. Her yıl, Daşoguz vel

Daşoguz'da bahçelerin alanı 200 hektar artırıldı
Tarım-gıda sektörünün gelişimine büyük önem verilen Türkmenistan'ın kuzeyinde, bahçecilik üretiminin hacmi giderek artıyor. Her yıl, Daşoguz velayatında, bölgelerin ve başkentin ticaret ağlarına giren elma, armut, erik, kiraz erik, kiraz, vişne ve diğer mahsullerin yüksek verimleri alınır.

Bu yıl, 200 hektar verimli toprak, Daşoguz velayatındaki yeni meyve bahçelerine tahsis edildi. Örneğin, Kunyaurgench etrap'ta bu tür inişler otuz hektarlık bir alanı kaplar. Tüketici pazarının meyve ürünleri ile tedarikine göze çarpan bir katkı da, etten kiracı bahçıvanlar tarafından yapılır: S.A. Niyazov, Gurbansoltan-edje, Gubadagsky ve diğerleri.

Daşoguz velayabatında bahçecilik, giderek tarımın en kârlı dallarından biri haline geliyor. İklim koşulları, meyve bitkileri çeşitlerinin seçimi, modern tarım teknolojilerinin tanıtımı, bilimin etkin bir kombinasyonu ve en iyi tarım tecrübesi dikkate alınarak, yetkin sayesinde yüksek meyve verimi elde edilebilir.

Yerel işletme yapıları da ekonominin tarım-gıda sektörünün gelişmesinde aktif rol oynamaktadır.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 20:22
YORUM EKLE