Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

25 Kasım 2020 Çarşamba 18:02:23

Demokrat Parti emektarından Türkiye açıklaması! Biden’ın tavrı sert olacak!

ABD’de Demokrat Parti’nin emektar isimlerinden olan Van Hollen, göreve gelecek Joe Biden yönetiminin Türkiye’ye alacağı tavrın sert olacağını öne sürdü.

ABD’de 3 Kasım’da yapılan seçimlerle ilgili tartışmalar sürüyor. Demokrat aday Joe Biden, 306 delegeye ulaşarak resmi olmayan sonuçlara göre ABD’nin yeni başkanı oldu. 21 Ocak’ta başkanlık koltuğuna oturmaya hazırlanan Biden’ın zafer sevincine Başkan Donald Trump ise karşı çıkıyor. Seçimde kullanılan oyların hileli olduğunu ve mahkemeyi zorlayacaklarını kaydeden Trump, buna rağmen Biden’ın başkanlığa geçişi için geçiş prosedürlerine izin verdi.

“Türkiye’nin politikaları güvenilmez oldu”

Yunan gazetesi Kathimerini’ye açıklamalarda bulunan Demokrat Parti emektarı Chris Van Hollen, yeni yönetimin başının Türkiye ile hoş olmayacağını söyledi. Hollen, Türkiye’nin özellikle son 4 yılda sergilediği güvenilmez dış politikaya Biden’ın karşı çıkacağını kaydetti. Türkiye’nin Suriye, Doğu Akdeniz ve Kapalı Maraş’ın açılması faaliyetlerinden ABD’nin memnun olmadığını kaydeden Van Hollen, BM kararlarının da ihlal edildiğini vurguladı.

“S-400 savunma sistemlerini almak hataydı”

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın otoriter baskılarının hukukun üstünlüğüne zarar verdiğini aktaran Hollen, basın özgürlüğünün de dibi gördüğünü belirtti. Türkiye’nin güvenilmez dış politikalarına devam etmesi halinde NATO müttefiki muamelesini görmeyeceğini aktardı. Biden döneminde, Rusya’dan S-400 savunma sistemlerini alan Türkiye’ye yaptırım geleceğini aktaran Hollen, bu yönetimde yer almayı iple çektiğini söyledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı