Ana sayfa DÜNYA Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov, Karadağ’ın Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri başkanlığındaki heyetini kabul...

Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov, Karadağ’ın Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri başkanlığındaki heyetini kabul etti

0
PAYLAŞ

Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov, Karadağ Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Veselin Shukoviç başkanlığındaki bir heyet aldı.

Taraflar, Karadağ arasındaki dostane ilişkilerin geliştirilmesinden memnuniyet duyduklarını ve üst düzey ziyaretlerin ikili işbirliğine önemli katkı sağladığını vurguladı.

Görüşmede iki ülke arasında enerji, ulaştırma, yatırım, turizm ve diğer alanlarda işbirliği ele alındı. İki ülke arasındaki karşılıklı yatırımı teşvik etmek ve ticaret hacmini artırmak için iş forumları düzenlemenin önemi vurgulandı. Bakan Elmar Mammadyarov, konuğa Güney Gaz Koridoru, TANAP ve TAP projelerinin gelişimi hakkında bilgi verdi ve Karadağ ile işbirliği konularına dikkat çekti.

Memmedyarov, Karadağ’ın Azerbaycan’ın Ermenistan-Azerbaycan Dağlık Karabağ sorununun çözümü konusundaki adil pozisyonuna verdiği güçlü desteğin çok takdir edildiğini vurguladı. Diğer tarafa AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının aracılık ettiği müzakere sürecinin mevcut aşaması hakkında bilgi verdi.

V.Shukoviç, ikili ilişkilerin geliştirilmesinde yeni bir aşamaya girdiğini ve Karadağ ‘ın notunu Azerbaycan’a diplomatik misyonunu açma niyetini yansıtmak üzere Azerbaycan’a sundu.

Taraflar ayrıca bölgesel çıkarlara ilişkin bölgesel konular hakkında görüş alışverişinde bulundu.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here