Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

18 Kasım 2020 Çarşamba 07:45:53

Donald Trump, seçimdeki hileye inanmayan Güvenlik Ajansı Direktörünü Twitter’dan kovdu!

Demokrat Joe Biden ile giriştiği başkanlık yarışında hile olduğu iddiasını sürdüren Trump, seçimde hileye inanmayan Siber Güvenlik Ajansı Direktörünü Chris Krebs’i Twitter’dan kovdu.

ABD’de 3 Kasım’da gerçekleşen Başkanlık Seçimleri sonrası ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat aday Joe Biden’ın gerisinde kalmıştı. Kritik eyaletlerde kazanan Biden, kazanmak için gerekli olan 270 delege barajını aşmış,290 delegeye ulaşmıştı. Joe Biden, resmi olmayan bu sonuçlara göre ABD’in yeni başkanı olduğunu duyurdu. Trump ise seçimde postayla kullanılan oyların büyük çoğunluğunun Biden’a gittiğini ve hileli olduğunu öne sürdü. Ölü seçmenlere oy kullandırıldığını söyleyen Trump, yargıya başvuracaklarını açıkladı.

Chris Krebs ne dedi?

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı Direktörü Chris Krebs ise seçimde hile olmadığını ve adil bir şekilde sonuçlandığını beyan etti. Krebs’in bu ifadelerine Başkan Donald Trump’tan tepki geldi.

Kreb’in yaptığı açıklamanın bir hayli yanlış olduğunu belirten Trump, ölü insanlara oy kullandırıldığını söyledi. Oy sayımını izlemek için merkezlere giden gözlemcilere izin verilmediğini yineleyen Trump, büyük usulsüzlüklerin olduğunu aktardı.

“Şimdiden itibaren işine son veriyorum”

Trump, oy makinelerindeki teknik hatalar nedeniyle kendi oylarının Biden’a gittiğini de yineledi. Paylaşımının sonunda Trump, bütün bunlara inanmayan Chris Krebs’in işine son verdiğini duyurdu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı