Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

1 Ocak 2021 Cuma 10:11:11

Donald Trump’tan yeni yıl dileği: Bizi hatırlayın!

ABD Başkanı Donald Trump, yeni yıl mesajında koronavirüsten “Çin virüsü” olarak bahsetti ve bşarılı çalışmlaarı nedeniyle kendilerinin hatırlanmasını umduğunu söyledi. İşte bazı liderlerden yeni yıl mesajları!

2021’e girerken birçok ülke liderinden yeni yıl mesajları geldi. 20 Ocak’ta görevi bırakmaya hazırlanana ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs aşısı geliştirmek için yaptıkları çalışmalara değindi. Bu çalışmaların tarihteki en olağandışı bilimsel ve tıbbi başarı olduğunu hatırlatan Trump, bu uğraşlar için kendilerinin her daim hatırlanması gerektiğinin altını çizdi.

Normal şartlarda bir aşının geliştirilemesinin yaklaşık 10 yıl sürdüğünü hatırlatan Trump, koronavirüs aşılarındaki hızı övdü. “Operasyon Warp Speed” operasyonuyla birlikte bu süreyi 9 aya düşürdüklerini aktaran Trump, koronavirüsü “Çin virüsü” olarak tanımladı.

Putin: “Mutlulukla ilgili hayaller kuralım”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2020’nin birçok alışıldık düzeni yıktığını belirtti. Bu yılın öne çıkan duygusunun, insanların yakınlarını kaybetmesinden duyduğu acı olduğunu kaydeden Putin, diğer önemli duygunun ise bilim insanlarının çalışmaları nedeniyle duyulan gurur hissi olduğunu belirtti. 2020’nin bütü kötü yönlerine rağmen mutlulukla ilgili hayaller kurulmaya devam edilmesi gerektiğini aktaran Putin, tüm insanlık için huzur dilediklerini söyledi.

Merkel: “Yüzyılın görevi”

Koronavirüsle mücadelenin “yüzyılın görevi” olduğunu aktaran Almanya Şansölyesi Angela Merkel, salgının etkilerini kırmak için yeni yılın bir fırsat olduğunu yineledi. Salgın nedeniyle kışın oldukça sert geçeceğini vurgulayan Merkel, 2020’deki disiplinli çalışmaları nedeniyle bilim insanlarını ve sağlık çalışanlarını kutladı.

Erdoğan: “Son yüzyılın en büyük salgını”

2020 yılında tüm dünyanın doğal afetlerle ve koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğini kaydeden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, covid-19 salgınının son yüzyılın en tehlikeli sağlık krizi olduğunu belirtti. Bilim insanları ve sağlık çalışanlarının mücadeleleri sayesinde salgının en tehlikeli kısmının atlatıldığını kaydeden Erdoğan, yeni yılın tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini dilediklerini dile getirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı