Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

29 Aralık 2020 Salı 15:47:46

Son Güncelleme: 29/12/2020 16:04:17

Dünyaca ünlü modacı Pierre Cardin yaşamını yitirdi! Pierre Cardin’in kariyeri!

Binlerce modacıya ilham kaynağı olan dünyanın en tanınmış modacılarından Pierre Cardin’in 98 yaşında hayata gözlerini yumduğu bildirildi. Peki Pierre Cardin kimdir? İşte Pierre Cardin’in hayatından bazı önemli kesitler!

Modacı olmayanların bile ismine aşina olduğu Fransız ünlü modacı Pierre Cardin’in ölüm haberi geldi. Özellikle 1960’lardan sonra hayata geçirdiği tasarımlarıyla geniş kitleler tarafından tanınan Pierre Cardin’in 98 yaşında öldüğü kaydedildi. İsmini, dünyanın en çok tanınan markalarından birine dönüştüren Pierre Cardin’in ölüm haberi sonrası moda dünyası yasa boğuldu.

Pierre Cardin kimdir?

Hayata 2 Temmuz 1922’de gözlerini açan Pierre Cardin, İtalya asıllıdır. Henüz küçük yaşlarda mimari ve modaya ilgi duymaya başlayan Cardin, 1936 yılında bir terzinin çırağı olarak işe girdi. Burada dikiş öğrenen Pierre Cardin, 2. Dünya Savaşı’nda gönüllü olarak Kızılhaç’ta faaliyet gösterdi.

2. Dünya Savaşı sonrası ailesiyle birlikte Fransa’ya göç eden Pierre Cardin moda dünyasına yavaş yavaş girmeye başladı. Fransa’da ünlü modacılar olan Elsa Schiaparelli ve Jeanne Paquin ile çalışan ünlü modacı, Christian Dior’un yanında çalışarak mesleki bilgisini artırdı.

İlk mağazası olan Maison De Couture’yi 1950 yılında açan Pierre Cardin, şimdi dünyada moda olan taytın yaygınlaşmasında büyük emekler gösterdi. Oyunculardan şarkıcılara kadar birçok ismin giysilerinin tasarımlarını yapan Cardin, zamanla moda dünyasındaki ağırlığını kabul ettirdi. Çalışmalarını sadece giyimle sınırlamayan ünlü modacı kırtasiye, parfüm ve restoran zinciri alanlarında da ününü geliştirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı