Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

9 Ocak 2021 Cumartesi 16:38:01

Son Güncelleme: 09/01/2021 16:46:21

Endonezya’da yolcu uçağı radardan kayboldu! Uçak denize mi düştü?

Endozeya’da bir yolcu uçağını radardan kaybolması panik yarattı. Jakarta civarında uçağın enkazı olduğu söylenen bazı parçalara rastlandı. İçinde 62 kişi bulunan uçağın denize düştüğü tahmin ediliyor.

Endonezya’dan havalanan yolcu uçağı, havalanmasının ardından 5 dakika sonra radardan kayboldu. “SJ182” sefer sayılı uçakta 56 yolcu ve 6 mürettebat olmak üzere toplamda 62 kişi bulunduğu belirlendi. Jakarta civarında bulunan bazı parçaların düşen uçağa ait olduğu iddia edildi. Denize düştüğü tahmin edilen uçaktaki mürettebatın durumu hakkında bilgi verilmedi.

Cakarta’dan Pontianak’a hareketlenen uçak ile iletişimin kısa sürede kesildiğini kaydeden Endonezya Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Adita Irawati, uçakla son bağlantının saat 14.40’ta gerçekleştiğini aktardı. Flightradar24’ten alınan verilere göre de uçağın önce yaklaşık 3 bin metre (10 bin feet) yükseldiği ardından ise 250 feete kadar alçaldığı göze çarpıyor. Daha sonra ise uçakla veri akışının son bulduğu kaydetti.

İki yıl önce yaşanan kazada 189 kişi ölmüştü!

Uçağın denize düşmüş olabileceğine dair haberlere kaynak oluşturan bazı görüntüler yerel medyada yer buldu. 2018 yılında Cakarta’dan Sumatra Adası’na hareketlenen “JT 610” sefer sayılı yolcu uçağı kalkışından kısa süre sonra denize düşmüştü. 29 Ekim’de yaşanan kaza sonucunda 189 kişi ölmüştü.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı