Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

21 Kasım 2020 Cumartesi 09:09:26

Ermeni General Moses’dan itiraflar! O füzeleri kullandık, yerini söyleyemem!

Ermeni General Movses Hakopyan, Azerbaycan ile yapılan savaşla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hakopyan, Rus yapımı savaş uçakları aldıklarını ancak Rusya, gerekli füzeleri vermeyince yeterince kullanamadıklarını aktardı. Hakopyan, İskender füzelerini kullandıklarını ancak yerini söyleyemeyeceğini kaydetti.

Azerbaycan ile yapılan savaşta görev üstlenen ancak daha sonra Savunma Bakanlığı’ndaki görevinden istifa eden General Movses Hakopyan önemli açıklamalarda bulundu. Hakopyan, savaş sırasında Rus menşeli İskender füzelerini kullandıklarını belirtti. Füzeleri nerede kullandıkları bilgisini veremeyeceğini aktaran Hepokyan, füzelerin “Sivillere yönelik kullanıldı mı?” sorusunu yanıtsız bıraktı. Kullanılan İskender füzeleri nedeniyle Azerbaycanlı 91 sivil yaşamını yitirmişti.

Hepokyan hakkında soruşturma başlatıldı

Rusya’dan aldıkları SU-30M savaş uçaklarını kullanamadıklarını belirten Hepokyan, bunun nedeninin Rusya’nın kendilerine gerekli füzeleri vermemesi olduğunu söyledi. Rusya’dan işe yaramayan hava savunma sistemlerini aldıklarını belirten Hepokyan’ın açıklamaları üzerine Ermenistan başsavcılığı harekete geçti. Hepokyan’ın açıklamaları hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi.

27 Eylül’de Ermenistan’ın saldırılarıyla başlayan ve 44 gün süren savaş sonunda Azerbaycan Dağlık Karabağ’ın büyük kısmını kazandı. Ermenistan ise Rusya ve Türkiye arabuluculuğunda ateşkes anlaşmasına imza attı. Bu imzanın kendileri için acı verici olduğunu söyleyen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, anlaşmayı imzalamak zorunda kaldıklarını aktarmıştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı