Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

12 Kasım 2020 Perşembe 17:12:00

Ermenistan Başbakanı Paşinyan sessizliğini bozdu! 20 bin askerimiz kuşatılacaktı!

Ermenistan’da halkın öfkesine maruz kalan Başbakan Nikol Paşinyan dışarı çıkamayınca sessizliğini Facebook’tan bozdu. Paşinyan, teslim olmasaydı 20 bin Ermeni askerinin kuşatılacağını söyledi.

Azerbaycan’ın 44 gün süren savaşın ardından Ermenistan’ı mağlup etmesinin ardından, yenilgi anlaşmasına imza atan Başbakan Nikol Paşinyan sessizliğe bürünmüştü. Sokaklara ine öfkeli kalabalık tarafından istifaya davet edilen Paşinyan’dan açıklama geldi.

“20 bin Ermeni askerin kuşatılacaktı”

Ermenistan aleyhine imza atılan Dağlık Karabağ anlaşmasını onaylayan Paşinyan, Facebook’tan yaptığı paylaşımda imza atmaya mecbur olduğunu söyledi. İmza atmaması durumunda 20 bin Ermeni askerin kuşatılacağını aktaran Paşinyan, önemli olan konunu Karabağ’ın bağımsızlığı olduğunu aktardı.

Haber kanalları açıklamasını vermedi!

Başbakan Paşinyan’ın sokağa çıkması durumunda linç edilme tehlikesinin olduğunu belirten Ermeni basını, Paşinyan’ın bu açıklamasını vermedi. Haber kanallarının da Paşinyan’ı veto etmesi ülkede tırmanan gerilime yeni bir boyut kazandırdı.

Analaşmada nasıl şartlar var?

Yapılan anlaşmaya göre; Kelceber bölgesi 15 Kasım’a kadar, Ağdam ve Gazah bölgesi 20 Kasım’a kadar ve Laçin bölgesi ise 1 Aralık’a kadar Azerbaycan’a verilecek. Azerbaycan ile Özerk Nahçivan arasında doğrudan bir karayolu bağlantısı olacak. Rus askeri barış güçleri 5 yıl boyunca Karabağ bölgesinde kalacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı