Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

26 Aralık 2020 Cumartesi 12:49:43

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan istifa sinyali! Protestolar sonuç mu verdi?

Azerbaycan ile girişilen savaşın başarısız şekilde sonuçlanması sonrası yoğun eleştirilere maruz kalan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, istifa etmeye hazır olduğunu belirtti.

Ermenistan’ın 27 Eylül’de Azerbaycan’a yaptığı saldırıyla başlayan savaşın sonucunda Azerbaycan galip geldi. Yenilgi anlaşmasına imza atan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ’ın önemli bir kısmını Azerbaycan’a bıraktı. Yenilgi ilanı sonrası birçok ilde sokaklara iten protestocular, şehirleri savaş alanına çevirdi. Başbakanlık ofisini basan eylemciler, Paşinyan’ın istifasını istedi.

Muhalefet değil halk isterse bırakacak!

Özellikle başkent Erivan’da yoğunlaşan gösteriler sonrası nihayet Paşinyan’dan istifa sinyali geldi. 2021 yılında erken seçin isteyen Paşinyan, istifaya hazır olduğunu kaydetti. Muhalefet Partisi’nin kendisi üzerinde medya kanalıyla baskı kurduğunu aktaran Paşinyan, sadece halkın istekleri doğrultusunda istifa edebileceğini dile getirdi. Şayet halk isterse de görevi sürdürmeye devam edeceğini bildirdi.

Halk istifa bekliyor!

Ermenistan’ın; Kelceber, Laçın ve Ağdam bölgelerini Azerbaycan’a bırakmasının etkileri sokaklara taşındı. Her gün kalabalık meydanlarda toplanan yüzlerce gösterici, Paşinyan’ın istifasını sunmasını bekliyor. Muhalif partilerden bu gösterilere destek geliyor. Yenilginin faturasının orta vadede Paşinyan’a kesileceği ve yeni bir başbakanın görevi devralacağı konuşuluyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı