Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

13 Kasım 2020 Cuma 09:47:31

Ermenistan Savunma Bakanlığında istifa! Mücadelemi tarih değerlendirecek!

Ermenistan’da sokaklara dökülen halk, hükümeti istifaya davet ediyor. Protestoların ardından ülkenin Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan istifasını sundu. Hovhannisyan, mücadelesini tarihin değerlendireceğini aktardı.

Dağlık Karabağ bölgesinde yapılan ve 44 gün süren savaşın sonucunda imzaladığı anlaşmayla yenilgiyi kabul eden Ermenistan’da gerilim her geçen gün tırmanıyor. Yenilgi ilanının ardından öfkeli halk Meclis binasını bastı ve Başbakan Nikol Paşinyan’ın ofisin dağıttı. Bu kargaşada Paşinyan’ın bilgisayarı ve cüzdanı bile çalındı. Sokaklardaki sayısı her geçen gün artan protestocular hükümeti istifaya davet ediyor. Bu protestolar da sonuç vermiş gibi görünüyor.

“Mücadelemi tarih değerlendirecek”

Ermenistan’ın Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan görevini bıraktığını duyurdu. Dağlık Karabağ’da 44 gün süren savaş boyunca cepheden gelen bilgileri aktaran Hovhannisyan, mücadelesinin tarih ve profesyoneller tarafından değerlendirileceğini belirtti. Başarısız olduğunu düşünmediğini söyleyen Hovhannisyan ülkelerinin savaşta kazanacağına inandığını ancak bunun gerçekleşmediğini ifade etti. Hovhannisyan, kariyerini eğitim alanında sürdüreceğini söyledi.

AB’den ateşkese uyulması çağrısı

Son olarak Avrupa Birliği, Dağlık Karabağ’da Ermenistan ile Azerbaycan arasında yapılan ateşkes anlaşmasına uyulması çağrısını yaptı. AB’nin Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi olan Josep Borrell’in her iki ülkenin dışişleri bakanlarıyla bu konuda telefon görüşmeleri yaptığı kaydedildi. Borrell, AB’nin istenen her tür katkıyı sunacağı sözünü verdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı