Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

10 Kasım 2020 Salı 08:53:33

Son Güncelleme: 10/11/2020 11:12:02

Ermenistan’da halk yenilgiyi kabullenmedi! Hükümet binasını bastılar!

Ermenistan’da, Azerbaycan karşısında alınan mağlubiyetin ilan edilmesinin ardından halk hükümet binasını bastı.

Dün gece yarısı itibarıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ sorununun çözüldüğünü bildirdi. Bir açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ’ın artık kendilerinin olduğunu ve Ermenistan ordusunun belini kırdıklarını söyledi. Aliyev, Ermenistan’ın sivil vatandaşa ateş açtığını ama bunu kendilerinin asla yapmayacağını söyledi.

Paşinyan: Başka çarem kalmadı!

Ermenistan Başbakan’ı Nikol Paşinyan ise açıklamasında, yayınlanmış metnin kendisi ve Ermenistan için acı verici olduğunu belirtti. Paşinyan, imzalamaktan başka çaresinin olmadığını açıkladı.

Buna göre Azerbaycan ve Ermenistan ele geçirdikleri bölgede kalacak. 9 maddelik anlaşmaya göre bölgede Rusya ve Türkiye’nin ortak barış gücü yer alacak. Laçın ve Kelbecer bölgeleri Azerbaycan’a geri verilecek.

Hükümet binasının camlarını kırdılar

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın yenilgiyi açıklamasından sonra Ermenistan’da halk ayaklandı. Başkent Erivan’da yenilgiyi kabullenmeyen eylemciler hükümet binasına geldi. Hükümet binası camlarını kıran protestocular içeri girdi ve Paşinyan karşıtı sloganlar attı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı