Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

12 Kasım 2020 Perşembe 14:22:15

Ermenistan’da öfkeli halk sokaklarda! Muhalif lider gözaltına alındı!

Ermenistan’ın Azerbaycan ile yaptığı savaşı imzaladığı bir anlaşmayla bitirmesi ve yenilgiyi kabullenmesi başta Erivan olmak üzere tüm ülkede protesto ediliyor.

Başkent Erivan’da sokaklara inen göstericiler, Başbakan Nikol Paşinyan’ın yenilgiyi kabul eden anlaşmayı imzalaması nedeniyle istifasını istiyor. “Hain Paşinyan” sloganları atan kalabalığa polis zaman zaman müdahale etti.

Muhalif lider Tsarukyan gözaltına alındı!

Polisle arbede yaşayan bazı göstericiler gözaltına alındı. Muhalefet Partisi olan Müreffeh Ermenistan’ın Başkanı Gagik Tsarukyan’ın da gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtiliyor. Protestoculara konuşma yapan muhalif İşhan Sagatelyan, Ulusal Kurtuluş Komitesini kurduklarını aktardı.

Parlamento devreye girebilir!

Muhalefet partileri de Paşinyan’ın istifa etmesi gerektiği görüşünde birleşiyor. Azerbaycan karşısında yenilgiyi beyan eden anlaşmaya imza atan Paşinyan’ın istifa etmemesi halinde devreye parlamentonun gireceği bildiriliyor.

Paşinyan’ın makam odasını basmışlardı!

27 Eylül’de Ermenistan’ın saldırılarıyla başlayan ve 44 gün süren savaş boyunca Ermenistan üç kez ateşkesi ihlal etmişi. Yenilgiyi kabul eden Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan, “Acı duyuyorum” diyerek yenilgi anlaşmasını duyurmuştu. Anlaşmanın açıklanmasının ardından Erivan sokakları karıştı. Hükümet binasını basan öfkeli kalabalık camları kırdı, binaya girmişti. Paşinyan, makam odasına giren eylemcilerin bilgisayarını, saatini ve cüzdanını çaldığını söylemişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı