Ana sayfa DÜNYA Eski Afgan Bakanının davası Yüksek Mahkemeye devredildi

Eski Afgan Bakanının davası Yüksek Mahkemeye devredildi

0
PAYLAŞ

IRA Genel Başsavcısı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, eski iletişim ve bilgi teknolojisi bakanı Abdul Razak Vahidi’nin Yüksek Mahkemeye devredildiğini söyledi.

Başsavcı, Vahidi’nin zimmete uğramakla suçlandığını ve davasının daha fazla araştırma için Yüksek Mahkemeye sevk edildiğini söyledi.
Buna karşılık Vahidi, asılsız suçlandığını söyledi. Ona göre, Cumhuriyet Başsavcısı Maliye Bakan Yardımcısı iken görev tanımlarını ihlal etmekle suçladı, televizyon kanalı Tolo ‘yu bildirdi.
“Beni iş tanımımı ihlal etmekle suçladılar. Onlara bunun iş tanımım olmadığını söyledim. İş tanımım bir sayfa değil, 17 sayfadır ama kabul etmiyorlar, ”dedi Vahidi.
Bu arada, bazı analistler yolsuzluk davalarının göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyor, ancak politik olarak motive edilmemeleri gerektiğine inanıyor.
Daha önce, IRA Genel Savcılığı Vahidi’yi yolsuzluk mahkemesi ve İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı olarak görev kötüye kullanmakla suçladı. Bu suçlamalar üzerine Vahidi özel bir mahkeme tarafından rehabilite edildi.
Yeni davasıyla ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığı ayrıntı vermedi. Ayrıca IRA Yüksek Mahkemesi yetkililerine yorum yapmaktan kaçındı.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here