Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

6 Nisan 2019 Cumartesi 15:22:30

Euro-5 benzin tesisinde test cihazları yürütülüyor

Hükümetin 5 Nisan'da yaptığı bir toplantıda, Başbakan Yardımcısı M. Meredov, devlet başkanına Ahal velayat'ta inşa edilen doğal gazdan benzin üre

Hükümetin 5 Nisan'da yaptığı bir toplantıda, Başbakan Yardımcısı M. Meredov, devlet başkanına Ahal velayat'ta inşa edilen doğal gazdan benzin üretimi için tesisteki durum hakkında bilgi verdi. Şu anda, buradaki inşaat işleri yüzde 96 oranında tamamlanmış ve devreye alma işleri yüzde 64'ten fazla.

Su arıtma, soğutucular, buhar kazanları, basınçlı hava donanımları, hava dağıtım sistemleri ve endüstriyel su kullanımı dahil olmak üzere birçok yardımcı tesisatın tamamlanmış testleri. Son aşamada, doğal gazın saflaştırılması ve sentezi için bitkilerin onaylanması.

Yakın gelecekte, ototermal reform reaktöründe, Nisan ayının ikinci on yılında devreye alma çalışmaları yapılması planlanıyor – metanol sentez ünitesini bağlamak ve on gün içinde belirtilen moda getirmek. Ardından, yakıt sentezi ekipmanı test edilecektir. Yakın gelecekte Euro-5 standartlarını karşılayan sentetik yakıt üretiminin başlatılması planlanmaktadır.

Ayrıca, tesisin dış iletişimi üzerine yürütülen inşaat işlerinin izlenmesi gerçekleştirilmiştir. Şu anda, elektrik hattı işletmeye elektrik sağlamak için genişletiliyor. Ayrıca tesise giden demiryolunda inşaat ve montaj işlerini tamamlandı – son aşamada çakıl döşeme. Endüstriyel suyun, drenaj toplayıcısına yağmur suyu drenaj kanallarının atılması için bir depolama tesisi inşa edildi.

Devlet başkanı, başkan yardımcısına işletmede sürekli kontrol testleri altında kalmasını, uluslararası standartlara uymalarını sağlamak için talimat verdi ve ayrıca sektörün modern işletmelerinde çalışacak yüksek nitelikli personelin eğitimine özel dikkat göstermesini emretti.

Başkanın da vurguladığı gibi, yeni bir büyük gaz ve kimyasal kompleksinin devreye alınması, sektörün çeşitlendirilmesi, dış pazarlarda yüksek talep gören ürünlerin üretimi için ileri teknoloji endüstrilerinin yaratılması için önemli bir adım olacaktır.

Devlet başkanı, yakıt ve enerji kompleksinin yapıları tarafından kullanılan etiketleme hakkında konuşan, devlet başkanı uluslararası standartlara uyması gerektiğini belirtti. Belirtildiği gibi, gelişiminde en iyi uygulamalar ve mevcut eğilimler yönlendirilmelidir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı