Fransız medyası: Erdoğan’ı nasıl durdururuz?

Fransa dergisi Le Grand Continent, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş 18 senelik yönetimine yönelik değerlendirmelerde bulundu ve "Erdoğan'ı nasıl durdurabiliriz?" sorusunu yöneltti.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransız Le Grand Continent dergisi, geçmiş 18 yıllık Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki yönetimleri hedefe koydu. Recep Tayyip Erdoğan’ın görev yaptığı süre içinde Avrupa-Türkiye arasındaki siyasi olayları hatırlatan dergi, “Erdoğan’ı nasıl durdururuz” ifadesini başlık yaptı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün, AB (Avrupa Birliği) Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB (Avrupa Birliği) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladı. Erdoğan ile AB’nin iki yetkilisi arasında yapılan görüşme sonrası Erdoğan Fransa’da gündem konusu oldu.

Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yeni dönemin kapısını aralayacak mesajların çıktığı toplantıda, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) tarafından pozitif gündeme destek sağlayacak somut adımların atılmasını istemişti. Charles Michel de Türkiye ile göç, halklar arasında bağlantı ve ekonomik iş birliğini artırmak için somut gündemleri sunmaya hazır olduklarını ifade etmiş, Ursula von der Leyen ise, Türkiye’yle ilişkilerin ivme kazanması için Ankara’da bulunduklarını belirtmişti.

“Onu nasıl durdururuz?”

Avrupa Birliği’nin iki yetkilisinin ağzından çıkan sözlere tepki gösteren Fransız medyası, ilginç bir başlık ile makale yayımladı.

Le Grand Continent dergisi, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa Birliği ve Avrupa ülkeleri ile ikili ilişkilerinde yaşadıklarını içeren siyasi kariyerini uzun uzun anlattı ve makaleyi okurlara “Erdoğan’ı nasıl durdururuz?” başlığı ile sundu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın son dönem yaşanan Doğu Akdeniz ve mülteci krizi politikaları gibi mevzular üzerinden “şiddet merdiveninin basamaklarını” bir bir çıktığını iddia eden Le Grand Continent, çok daha yüksek farkındalığa ihtiyaç duyduklarını ve Erdoğan’ı durdurmak için hep birlikte harekete geçmeleri gerektiğini belirtti.