Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

20 Kasım 2020 Cuma 08:27:27

Georgia eyaletinde oylar yeniden sayıldı! Düşüşe rağmen Biden galip!

ABD’de yapılan seçimlerde Joe Biden Georgia eyaletini kazanmış Donald Trump oyların yeniden sayılmasını istemişti. Yapılan yeniden sayma sonucu Biden’ın kazandığı açıklandı.

ABD’de 3 Kasım’da gerçekleşen seçimler sonucunda Demokrat aday Joe Biden, kazanmak için gereken 270 delege sayısını aştı ve 306 delegeye ulaştı. Resmi olmayan sonuçlara göre Joe Biden 20 Ocak 2021’de ABD Başkanlık koltuğuna yerleşecek.

Ancak mevcut başkan olan Donald Trump, seçimlerde hile yapıldığı iddiasıyla oyların yeniden sayılmasını talep etmişti. Delege sayısı 232 olan Trump, postayla kullanılan oyların hileli olduğunu ve ölü kişilerin seçmen yapıldığını iddia etmişti. Mahkemelere başvuracaklarını açıklayan Trump, seçimin kendilerinden çalındığını iddia etmişti.

Biden’ın oylarında küçük bir düşüş görüldü

Georgia eyaletinde yapılan yeniden sayma sonucu Biden’ın oylarında küçük bir düşüş görüldüğü belirtildi. Yaklaşık 5 milyon oyun elle sayıldığı aktarıldı. Ancak buna rağmen Biden’ın halen daha 12 bin 284 oy farkıyla önde olduğu ve bu eyaleti kazandığı vurgulandı. Donald Trump’ın ikinci defa “oy sayılsın” talebi bulunuyor fakat bu durumda oylar hızlı şekilde sayılacak.

Sayılmamış oy sandıkları tespit edildi

Fayette, Walton ve Floyd gibi bazı bölgelerde sayılmamış oy sandıklarının olduğu ortaya çıktı. Önemli bir fark yaratmayacağı söylenen buralardaki sandıklarda da Biden’ın galip olduğu vurgulandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı