Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

5 Ocak 2021 Salı 09:37:34

Georgia’daki seçimler öncesi Trump seçmenlere seslendi! Şimdi ayağa kalkın, başka şansımız olmayabilir!

ABD’de 20 Ocak’ta başkanlık koltuğunu devredecek olan Donald Trump, Demokratları hırsızlıkla suçladı. Demokratların Beyaz Saray ile Kongre’yi çalmaya çalıştığını aktaran Trump, bu konuda savaş vermeye devam edeceklerini söyledi.

ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinde Donald Trump rakibi Joe Biden’ın gerisinde kalarak seçimleri kaybetti. Toplamda 306 delegeye ulaşan Demokrat Biden’ın 20 Ocak’ta resmen yemin ederek başkanlık koltuğunu devralması bekleniyor. Seçimin kendilerinden çalındı iddiasını yineleyen Donald Trump savaşmayı sürdüreceklerini kaydetti. Trump, Beyaz Saray’ı ve Kongre’yi kendilerinden çalmaya çalıştığını belirtti.

“Şimdi susarsak bu fırsat bir daha gelmeyebilir”

Yarın yapılacak toplantıyla birlikte Kongre, seçim sonuçlarını resmen ilan edecek. Bu nedenle aynı gün büyük bir miting hazırlığında bulunan Trump, mesaisine erkenden başladı. Georgia eyaletinde bir miting düzenleyen Trump, eyaletteki gerçek galibin kendileri olduğunu yineledi. Seçimin hileli olduğunu kaydeden Trump, Beyaz Saray ve Kongre’nin Demokratlar tarafından çalınmaya çalışıldığını aktardı. Bu haksızlığa karşı şimdi herkesin sesini yükseltmesi gerektiğini dile getiren Trump, aksi halde bir daha bu fırsatın gelmeyebileceğini ve adil seçimlerin asla gerçekleştirilemeyebileceğini söyledi.

“Biden ile Kim-Jong Un anlaşamaz”

Ellerindeki Senato koltuklarını savaştaki son savunma hattına benzeten Trump, yarın Georgia’da yapılacak ikinci tur seçimlere işaret etti ve herkesin oyunu kullanması gerektiğini kaydetti. Yenilgiyi kabullenemeyeceğini aktaran Trump, dış siyasette başarılı olduğunu düşündüğünü belirtti. Trump, Kuzey Kore lideri Kim-Jong Un ile Joe Biden’ın iyi anlaşamayacağını iddia etti.

Cumhuriyetçiler bir koltuk bile alırsa Biden’ın işi zor!

100 sandalye bulunan Kongre’de şimdiye kadar Cumhuriyetçiler 50 koltuk, Demokratlar ise 48 koltuk kazandı. Yarın Georgia’da yapılacak ikinci tur seçimlerinde şayet Cumhuriyetçiler en az 1 koltuk kazanırsa Senato’da çoğunluğu kazanmış olacak. Senato’da Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olması demek, önümüzdeki 4 yıl boyunca Joe Biden’ın politikalarının hayata geçmesini zorlaştıracak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı