Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

1 Ocak 2021 Cuma 12:01:55

Halka “Evde kalın” diyen Maliye Bakanı’nın iki haftadır tatilde olduğu ortaya çıktı!

Halka yaptığı “evde kalın” çağrılarına rağmen kendisinin yaklaşık 2 haftadır Karayipler’de eşiyle beraber tatil yaptığı ortaya çıkan Kanada Maliye Bakanı Rod Phillips pişman olduğunu söyledi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle verilen “Evde kal” mesajları, 2020 yılının öne çıkan başlıklarından biri oldu. Siyaset, sanat ve bilim dünyasından birçok ünlü isim, insanların kalabalık ortamlara girmemesi için “Evde Kal” çağrıları yaptı. 2021’e girerken de salgın tehlikesi göz önünde bulundurularak sokağa çıkma kısıtlamaları getirildi. Birçok siyasi liderden “Evde kal” mesajları geldi. Ancak bazı siyasilerin kendi verdikleri mesajlara uymadığı anlaşıldı.

Eyalet Başkanı Ford: “Hayal kırıklığına uğradım”

Maliye Bakanı Rod Phillips’in halka yaptığı “Evde kalın” çağrılarına uymaması alay konusu oldu. Salgının bulaşma hızının arttığı ülkede Ontario eyaletinin başkanı olan Doug Ford ise, yasakları çiğneyip tatil için Karayipler’e giden Bakan’ın bu seyahati nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını aktardı. Doug Ford, Maliye Bakanı Phillips’in yaptığı bu seyahatin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Maliye Bakanı Phillips: “Tatilden pişmanım”

Evdeymiş gibi “Evde kalın” paylaşımı yapan Maliye Bakanı Phillips’in tatile gitmesi ülkede geniş yankı uyandırdı. Bakan ile eşinin 18 Aralık’tan bu yana Karayipler’deki St. Barts adasında tatil yaptığı belirlendi.

Tatili için devletten para almadığını ve her şeyi kendi cebinden karşıladığını aktaran Phillips, tatile gittiği için pişman olduğunu sözlerine ekledi. Ontario’ya bir an önce döneceğini kaydeden Bakan Phillips, 2 hafya boyunca kendisini izole edeceğini kaydetti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı