İki yıl içinde Jizzakh bölgesinde 586 yatırım projesinin hayata geçirilmesi planlanıyor

Jizzakh bölgesinde 21.956 trilyon adet 586 yatırım projesinin hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Cumhurbaşkanlığı basın servisine göre, bölge ak

İki yıl içinde Jizzakh bölgesinde 586 yatırım projesinin hayata geçirilmesi planlanıyor
Jizzakh bölgesinde 21.956 trilyon adet 586 yatırım projesinin hayata geçirilmesi planlanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı basın servisine göre, bölge aktivistlerinin, devlet başkanlarının ve kamu kuruluşlarının katılımıyla Jizzak'ta bir toplantı yapıldı.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev, halkın geçimini ve çevre düzenlemesini iyileştirmek için yürütülen çalışmalara dikkat çekti.

Özellikle, geçen yılki geziden sonra geliştirilen programa göre, Jizzakh bölgesinde 107 büyük ve orta ölçekli yatırım projesi için yeni tesisler devreye alınmıştır.

Cumhurbaşkanı, bugün en önemli görevin yatırım ve teknolojiyi çekmek, yeni bir girişim kurmak, insanlara iş sağlamak, gelirlerini artırmak olduğunu vurguladı.

“2019-2020 döneminde, 22,3 binin üzerinde iş yaratacak bölgede 21 trilyon 956 milyar adet 586 yatırım projesinin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bunların arasında Farish bölgesinde bazalt elyaf üretimi ve rüzgar enerjisi için cihazlar, Dustlik bölgesinde güneş panelleri, Zaamin bölgesinde ilaçlar, Jizzakh'da dekoratif ve ince cam üretimi için projeler var ”dedi.

Ayrıca, tarım, hayvancılık, balık çiftliği, kümes hayvanları yetiştiriciliği ve bağcılık gelişimi için mevcut fırsatları kullanma talimatı verildi. Yaşam koşullarının ve sosyal altyapının iyileştirilmesine özel önem verilmiştir.

“Mirzachul'da yapılan çalışmalar iyi bir deneyim oldu, manken. Şimdi, Cizzakh bölgesinin her bölge merkezini bu şekilde donatmak, bu yıl gerekli inşaat ve onarım işlerini tamamlamak için gerekli ”dedi.

2019 yılında, daha sonra da belirtildiği gibi, görev Jizzakh şehrinde 15 daire, ilçelerde 932 ev inşa etmek üzere kuruldu.

Ek olarak, Zarafshan Nehri'nden su getirmek için ana boru hattı ve pompa istasyonunun yapımına devam edilmesi ve 264 kilometrelik su şebekesi kurulması ve onarımı için talimatlar verildi.

“Bu çalışma sonucunda Zarbdor, Bakhmal, Pakhtakor, Mirzachul, Dustlik, Gallya Aral, Sharaf-Rashidov ilçelerinde yaşayanlara temiz içme suyu sağlanacak, nüfusun yaşam kalitesi artacak” mesajı özetlendi.

Başkan S. Mirziyev'in 30 Ocak'tan bu yana Özbekistan'ın Jizzakh bölgesini ziyaret ettiğini hatırlayın.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 20:48
YORUM EKLE