Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

18 Nisan 2019 Perşembe 22:21:59

İlham Aliyev, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri’ni aldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Dili Konuşan Devletler Bağdat Amreev İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri'ni kabul etti. Devlet başkanı b

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Dili Konuşan Devletler Bağdat Amreev İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri'ni kabul etti.

Devlet başkanı bir kez daha Bağdatlı Amreyev'i Türk Dili Konuşan Devletlerin İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri olarak atanmasından dolayı tebrik etti ve kuruluşun üye ülkeleri arasındaki işbirliğinin genişlemesine katkıda bulunacağına duyduğu güveni dile getirdi. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 10 yıl önce Türk Dili Konuşan Devletlerin İşbirliği Konseyi'nin kurulmasıyla Nahcivan'da yapılan olağanüstü Zirve toplantısını hatırlatarak, geçen dönemde bu örgütün daha güçlü ve önemli bir uluslararası örgüt haline geldiğini vurguladı.

Tebrikler için minnettarlığını ifade eden Bağdat Amreev, 10 yıl önce, Türk halkının en büyük oğlu olan Azerbaycan halkının milli lideri Haydar Aliyev olan Nahçıvan'da bu konuşmaya büyük önem verdiğini söyledi. Konuk, Azerbaycan’ın, Türk Dili Konuşan Devletlerin İşbirliği Konseyi’nin kuruluşunun 10. yıldönümü vesilesiyle bir sonraki Zirve Zirvesi’ne ev sahipliği yapacağı ve bu Zirvenin Azerbaycan’ın en üst düzeyde örgütleneceğine duyduğu güveni dile getirdi. Bağdat Amreev, ekonomi, ticaret, finans, ulaştırma ve diğer alanlarda organizasyon içinde işbirliğinin geliştirilmesi, ilgili uluslararası kuruluşlarla ilişkilerin kurulması konusunda Devlet Başkanı'na bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Dili Konuşan Devletlerin İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreev’in gelecekteki faaliyetlerinde başarılar diledi ve ülkemizin kuruluşun 10. yıldönümü vesilesiyle üst düzey bir zirveye ev sahipliği yapacağını söyledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı