İlkbaharda Taşkent'te 409 binin üzerinde ağaç dikilmesi planlanıyor

İlkbaharda, Taşkent'te 409 binin üzerinde ağaç dikilmesi planlandığını bildirdi. Taşkent şehir idaresinin (yönetimin) metropolün peyzajı için

İlkbaharda Taşkent'te 409 binin üzerinde ağaç dikilmesi planlanıyor
İlkbaharda, Taşkent'te 409 binin üzerinde ağaç dikilmesi planlandığını bildirdi.

Taşkent şehir idaresinin (yönetimin) metropolün peyzajı için son girişimlerinden biri, kentin Ekoloji ve Çevre Koruma Dairesi ile birlikte uygulanması planlanan Yeşil Kuşak projesiydi. 19 Şubat'ta verilen emir, başkent Jahongir Artikhodzhaev'in hokim (idare başkanı) tarafından imzalandı. Proje, 20 Şubat - 20 Nisan ve 20 Ekim - 20 Aralık tarihleri ​​arasında, yerel iklime uygun ve düşük suya dayanıklı hızlı büyüyen yaprak döken ve iğne yapraklı ağaçların dikileceği Taşkent Çevre Yolu boyunca uygulanacak.

Büyükşehir idaresinin basın servisi "Taşkent'teki Ana İyileştirme Bürosundan bir uzman olan Olovuddin Nizamov," Bu baharda 409 binden fazla ağaç dikilmesi planlanıyor. "

Belirtildiği gibi, 400 binin üzerinde meyve ve süs ağacı dikimi planlanmaktadır.

“2019'da sorophora, kestane, akçaağaç, kül, meşe, lale ve diğer süs ağaçları da dikilecek. Çalılar arasında, hor çiçeği, Japon ayva, manolya, Suriye gülü ve diğer bitkileri tercih ederek, yıl boyunca çiçek açarak birbirlerinin yerine geçerler. Lale, keman, taghet ve salvias, bu baharda başkentin merkezini ve diğer sokaklarını da süsleyecek ”dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 17:29
YORUM EKLE