Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

27 Ocak 2021 Çarşamba 10:03:27

İngiltere Başbakanı Johnson’dan salgın yorumu: Bütün sorumluluk bende!

İngiltere’de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısının 100 bini geçtiğini aktaran Başbakan Boris Johnson, salgınla ilgili tüm sorumluluğu üstlendiğini kaydetti.

Ülkede koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısının 100 bini aştığını kaydeden İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ailesine veda edemeden ölen insanlardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu aktardı. Johnson, salgının atlatıldığı zaman bu dönemdeki kayıpları anmak için ülke olarak bir araya geleceklerini dile getirdi.

“Büyük bir ders aldık”

Pandemi döneminde yaşanan tüm krizden dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu kaydeden Johnson, daha sonraki salgınlara karşı büyük bir ders aldıklarını belirtti. Salgının ciddiyetini anladıktan sonra elinden gelen her şeyi yaptığını dile getiren Johnson, ülkedeki enfeksiyon oranının halen daha çok yüksek olduğunu işaret etti. Johnson, aşılanma sayesinde vaka sayısında ciddi düşüşlerin görüldüğünü belirtti. Pandemi döneminde çocukların okuldan uzak kaldığını aktaran Johnson, çocuklara gereken desteğin verileceğini kaydetti.

“Mutasyondan dolayı salgınla baş etmek zorlaştı”

Koronavirüüsn mutasyonlu versiyonu nedeniyle ülkedeki vaka sayılarında adeta bir zıplama olduğunu belirten İngiltere’deki Baş Tıbbi Memuru Chris Whitty, durumun ciddiyetinin anlaşılması gerektiğini aktardı. Whitty, mutasyon nedeniyle virüsle başa çıkmanın zorlaştığını dile getirdi. Ülkedeki toplam vaka sayısının çok ciddi boyutlarda seyrettiğini vurgulayan Whitty, yasakların esnetilmemesi gerektiğini ifade etti. İngiltere’de virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 100 bin 162’ye ulaştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı