Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

24 Kasım 2020 Salı 14:00:19

İngiltere’den karantina hamlesi! 14 günlük süre düşürülüyor!

İngiltere’de alınan bir karara göre ülkeye giren kişilerin karantina süresi 14 günden 5 güne indirildi. 5 günlük karantina süresinin 15 Aralık’ta uygulamaya konulacağı bildirildi.

Koronavirüsle savaş tüm dünyada devam ederken, ülkeler farklı kısıtlamalar ve tedbirler alıyor. Ülkelere dışarıdan giriş yapan vatandaşlar ya da yabancıların birçok ülkede 14 gün karantinada kalması gerekiyor. Ancak İngiltere’de 14 günlük karantina süresinin düşürüleceği açıklandı.

Önce 5 günlük karantina, sonra test!

İngiltere’ye yurt dışından gelen ve koronavirüs testi negatif çıkan kişiler artık daha az bir süre karantinada kalacak. 15 Aralık’ta başlayacak uygulamayı İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps duyurdu. Buna göre ülkenin seyahat koridoru listesinde bulunmayan ülkelerden gelecek kişiler önce 5 gün karantinada kalacak, daha sonra ise test yaptıracak.

Havacılık sektörü canlandırılmaya çalışılacak!

Bu yeni uygulamanın havacılık sektörü için olumlu bir adım olacağının altını çizen Maliye Bakanı Rishi Sunak, tüm önlemleri aldıklarını belirtti. Sağlık Bakanı Matt Hancock ise, koronavirüs testinin 14 günlük izolasyon sürecinin 5’inci gününde yapılacağını hatırlattı. Hancock böylece pozitif vakaların tespit edileceğini bildirdi.

Salgında ölenlerin sayısı katlanarak artıyor

Dünyada 2020 yılının kısıtlamalarla geçmesine neden olan koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1 milyon 400 kişi yaşamını yitirdi. Toplam vaka sayısı dünya genelinde 60 milyona ulaştı. İyileşenlerin sayısı ise 41 milyonu aştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı