İntihar Eden Pilot Uçaktaki Herkesi Ölüme Götürdü! Türk Yolcuda Hayatını Kaybetti! Germanwings Uçak Kazası Detayları!

LubitzPlaneMain

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havacılık dünyasının kara lekesi Germanwings faciası davası hala devam ediyor. Pilotun intihar eyleminde uçaktaki 1’i Türk 149 yolcuyu da ölüme sürüklediği bu facianın her gün yenisi ortaya çıkan detayları kan donduruyor.  Peki Germanwings facia kazası aslında cinayeti nasıl oldu? İntihar eden pilotun adı ne?  Andreas Lubitz hayatı?  Andreas Lubitz kimdir?

Alman hava yolları şirketi Germanwings tarihine kara leke olarak kazanan ayrıntıları okuyanları bir aksiyon filminde düşündürecek detaylara sahip. Germanwings pilotlarından Andreas Lubitz, intihar planı uçaktaki 149 insanı katarak gerçekleşir. Kazada daha doğrusu cinayette kimse sağ kurtulamaz.

24 Mart 2015. Barselona’dan Düsseldorf’a yapılacak olan uçuşun 149 yolcu başına gelenlerden habersiz bir şekilde kimisi çocukları, kimisi annesi, kimisi sevgilisi ile uçağa biniyor. Ancak yardımcı pilotlarının ağrı depresyon geçirdiğinden habersizler. Uçağın yardımcı pilotu Andreas Lubitz’un kan donduran planı hakkında da bir şey bilmeyen yolcular hayatlarının son yolculuğuna çıkmışlardı.

149 kişiyi ölüme sürükleyen Andreas Lubitz, küçüklükten beri pilotluk hayali kuran biriydi. Hatta odalarının duvarları uçak resimleriyle kaplıydı. Andreas Lubitz çocukluk ve ergenliğini uçuş kulüplerine üye olarak geçirmişti. Lufthansa pilotluk akademisine başvuru yapan Andreas Lubitz eğitime kabul edilmişti. Andreas Lubitz’in, pilotluk eğitimi için hayatı boyunca hiç ayrılmadığı Montabaur kasabasından ayrılması gerekiyordu. Ancak bu ayrılık onu kötü etkilemiş ve ilk bunalım görülmüştü. Lubitz, kendini iyi hissetmeyince memleketi Montabaur’a geri döndü. Burada tedavi olmak için psikiyatra gitti ve kendisine “ağır depresyon” teşhisi konuldu.

İLK İHMAL!

9 aylık tedavi süreci sonrası Lubitz’e “tamamen iyileşti” raporu verildi ve uçuş eğitimlerine kaldığı yerden dönebilir dendi. Pskiyatr, Lubitz’e “uçuş eğitimini almasına engel olacak hiçbir durumu kalmamıştır” raporu hazırladı. Lubitz, eğitimini başarı ile tamamladı ve 2013 yılında, Germanwings Havayollarında ikinci pilot olarak göreve getirildi. Lubitz’in hayatında görünürde hiçbir kusur yoktu. Hayalindeki mesleği yapıyor, iyi kazanıyor ve düzenli bir ilişkisi vardı. Ancak 2014 yılında depresyonu yeniden nüksetti. Yeniden aynı doktora gitti. Durumu şirkete bildirmesi gerekirken ne Lubitz ne de pskiyatr durumu bildirmedi.

VE O KARA GÜN!

Ve o gün! 24 Mart 2015. Lubitz’in kaptan pilotuna “Umarım, göreceğiz” gibi yanıtlar vererek aslında intihar planı yaptığı şimdi anlaşılıyordu. Lubitz, kaptan pilotunun her talimatına “Umarım” gibi yanıtlar verdi.  Kaptan pilot olacaklardan habersiz tuvalete giderek kokpiti terk etti. Bunun ardından Lubitz, kokpit kapısını kilitledi ve uçağı hızla düşüşe geçirdi. Lubitz uçağı tam gaz dalış pozisyonuna verdi. İçerden çığlıklar yükseldi. Kaptan kapıyı tüm müdahalelere rağmen açamadı. Kazadan sonra kara kutuda kaptan pilotun “Aç şu kapıyı, Tanrı aşkına ne yapıyorsun” dediği duyuldu. Uçak, 149 kişiyle birlikte Alp dağlarına tam gaz çakıldı. Uçaktan tek kişi bir kurtulamadı.

PSİKOLOĞUNA İNTİHAR EDECEĞİNİ YAZMIŞ!

Bu korkunç olaya dair yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor. Andreas Lubitz’in, doktoruna gönderdiği elektronik postalarında ‘intihar edeceğini’ yazdığı da ortaya çıkmıştı. Andreas Lubitz’in doktoruna, “Bazen her şeyi arkamda bırakmayı düşünüyorum. Son çözüm uçuruma atlamak” diye yazan yardımcı pilot, yazışmalarında yalnız olduğunu söylemiş. Kaza sonrası psikiyatra tıp dünyasında büyük tepki çekmişti. Psikiyatr’ın hem şirkete haber vermemesi hem de bu ruh halinde birine mesleğine devam edebilir demesi ülkede büyük tartışma yaratmış ve doktor bu skandal kazanın en büyük sorumlusu ilan edilmişti.

Yorumlar kapalı.