Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

17 Kasım 2020 Salı 11:56:10

Iota Kasırgası kapıya dayandı! Vatandaşlar sığınaklara yerleşti!

Kasırga mevsiminin en şiddetli fırtınalarından biri olacağı beklenen Iota’nın bu akşam Orta Amerika kıyılarını vurması ve hasar oluşturması bekleniyor. Can güvenliğinden endişe edilen vatandaşların sığınaklara yerleştirildiği öğrenildi.

Orta Amerika’yı vuracağı beklenen Iota Kasırgası korkusu tüm bölgede hissedilmeye başlandı. ABD Ulusal Kasırga Merkezi’nin (NHC) açıklamasına göre Orta Amerika’da fırtına “kategori 5” seviyesinde hissedilecek. Kasırgaların yılın bu dönemlerinden Atlantik bölgesini vurduğu biliniyor.

Saatte 257 kilometre hıza ulaşacağı söylenen kasırganın kategori 5 seviyesine ulaşacağı ve Orta Amerika’da kuvvetli olacağı bildirildi. Kasırganın özellikle Nikaragua ve Honduras arasındaki bölgede şiddetli etkisini göstereceği kaydedildi. Bölgede kasırga haberini alan yerli vatandaşlar evlerini boşaltmaya başladı.

Evleri ve eşyaları hakkında endişe duyan vatandaşlar, can güvenliği endişesiyle sığınaklara yerleşmeye başladı. NHC’de görev yapan Stacy Stewart, Iota Kasırgası’nın bu akşam bölge kıyılarını şiddetli şekilde vuracağını bildirdi.

Nikaragua ve Honduras’ta yaşanacak sellerin toprak kaymalarına yol açacağını bildiren Stewart, bu afetlerin felaketlere neden olabileceğini aktardı. Iota’nın bu yıl meydana gelecek şimdiye kadarki en şiddetli kasırga olacağı kaydedildi. Önceki haftalarda Orta ve Güney Amerika’yı vuran Eta Kasırgası nedeniyle en az 170 kişi öldü.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı