Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

10 Ocak 2019 Perşembe 16:43:39

İran çelik ihracatı istikrarlı

Tahran merkezli AASIM Consulting Group CEO'suna göre, İran’ın çelik ihracatı, abd’nin Ağustos’ta metal ticaretine yönelik yaptırımlarının tekra

Tahran merkezli AASIM Consulting Group CEO'suna göre, İran’ın çelik ihracatı, abd’nin Ağustos’ta metal ticaretine yönelik yaptırımlarının tekrarlanmasına rağmen, 21 Mart – 21 Aralık 2018 tarihleri ​​arasında dokuz ayda sabit kaldı.

Mohsen Parvan, 2019 yılının Mart ayının sonuna kadar, İran’ın çelik ihracatının, özellikle Orta Doğu, Rusya çelik ticaret ortaklarıyla bağlantı kurmasıyla geçtiğimiz yılki dokuz milyon tonun sına eşit olabileceğini belirtti. AB, büyük ölçüde yerinde kaldı.

Parvan geçen hafta yaptığı röportajda, “İran, 21 Mart 2018'den bu yana altı milyon ton çelik ihraç etti, önceki yıla benzer şekilde. En az yarısı kütük ve slab gibi yarı mamul ürünler” dedi.

Katar, Irak, BAE, Ukrayna ve Kazakistan da dahil olmak üzere BDT ülkelerinde ve özellikle Almanya, İspanya ve İtalya'da olmak üzere AB'ye küçük miktarlarda satılan küçük müşterilerle yeniden Umman'a kütük çeliği tedarik edildiğini belirtti.

6 Ağustos 2018’den itibaren Abd, İran’a çelik ve alüminyum ürünleri, altın ve kıymetli metaller, grafit ve kömür konusunda yapılan ticarette ikincil yaptırımları reddetti ve abd’li olmayanlara çelik / metal ticaret faaliyetlerini azaltmaları için 90 gün verdi ülke veya risk Abd ile icra eylemi.

İran ekonomisinin petrol, enerji ve deniz taşımacılığı da dahil olmak üzere diğer sektörleri Kasım 2018'den etkilendi.

Avrupa Parlamentosu Ağustos ayı başlarında AB vatandaşlarını ve hükümetleri Abd ikincil yaptırımlarının etkisinden korumak için engelleyici bir eylemde bulundu.

Abd’nin geçen Mayıs’tan çekildiği 2015 İran’ın nükleer anlaşmasına bağlı kalan İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya dahil olmak üzere AB ve diğer hükümetler, ülkelerinin işlerini korumak ve İran’la ticaret yapmak için adımlar atabilir. Londra merkezli uluslararası hukuk firması Stephenson Harwood'un ortaklarından Sue Millar, dedi.

Abd’nin yaptırımları geri aldığını açıklamasından bu yana rekabetteki önemli bir zayıflama, İran’ın çeliğinin dünya pazarlarında rekabetçi kalması anlamına geliyor. Bu kaynaklar, İran'ın son aylarda nihai, katma değeri yüksek ürün ihracatını artırmaya yardımcı olduğunu söylüyor.

İran Çelik Üreticileri Birliği'nden (ISPA) son rakamlar, 21 Mart-21 Kasım 2018 tarihlerinde, yıllık% 104 artışla 1.92 milyon ton işlenmiş ve 3.335 milyon 1.92 milyon ton nihai ürün olmak üzere 5.273 milyon ton çelik ürün ihracatı yaptığını gösteriyor. 940.000 ton işlenmiş ve 4.225 milyon ton işlenmiş mamul dahil olmak üzere, bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık 5.165 milyon tona kıyasla% 21 düşüşle yarı ürün mamulleri.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı