Ana sayfa DÜNYA İran üç stratejik liman için yatırım sözleşmesi imzaladı

İran üç stratejik liman için yatırım sözleşmesi imzaladı

0
PAYLAŞ

ran, ülkenin güneyinde bulunan İmam Humeyni’nin üç stratejik limanı, Shahid Rajaei ve Chabahar limanı için yatırım sözleşmesi imzaladı.
IRNA’ya göre, Liman ve Denizcilik Örgütü Başkan Vekili Ali Hassanzadeh ayrıca, üçünün güneyde olduğu dört liman kentinde yatırım yapacağını söyledi.

Bu yılki bir şeker arıtma tesisinin yapımı, rafine yağ, Biyo-etanol Üretimi ve diğer ekonomik faaliyetlerde özel ekonomik bölgelerde üretim anlaşmalarının imzalanmasının, yatırımcıları limanlardaki katma değerli faaliyetlere çekmeyi hedeflediğini belirtti.

Hassanzadeh, “İmam Humeyni limanında, bazıları Mart ayına kadar faaliyete geçecek olan özel tahıl terminalleri kuruldu. Operatör ve konteyner terminalinin belirlenmesi konusundaki tartışmalar Limanlar ve Denizcilik Örgütü’nün gündeminde.” Dedi.

O, “İran’ın güneyindeki daha küçük limanlarda, deniz taşımacılığı ile ilgili tartışmalar, deniz ekonomisindeki rollerini canlandırmaya ve iş yaratmaya odaklanıyor” dedi.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here