İran'ın Endonezya'ya ihracatı 7 ayda yüzde 43 arttı

İran'ın Ticari Tanıtım Teşkilatı halkla ilişkiler departmanı tarafından verilen en son verilere göre, İran'ın Endonezya'ya yaptığı ihracat, ilk 7

İran'ın Endonezya'ya ihracatı 7 ayda yüzde 43 arttı

İran'ın Ticari Tanıtım Teşkilatı halkla ilişkiler departmanı tarafından verilen en son verilere göre, İran'ın Endonezya'ya yaptığı ihracat, ilk 7 ayda, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla değer bakımından % 43 arttı.

Ticaret Bakanlığı uzmanı Anvar Kamari, Söz konusu zaman dilimi içinde Endonezya'ya en çok ihraç edilen ticari malların 160 milyon dolarlık yakıt ve madeni yağ, 10.3 milyon dolar kimyasal madde, 6,2 milyon dolarlık plastik ürün ve 220 milyon dolarlık demir ve çelikten oluştuğunu belirtti.

Anvar Kamari, İran'ın söz konusu dönemde Endonezya'ya 402 milyon dolarlık mal ihraç ettiğini, bunun bir önceki yıla oranla % 43 oranında bir artış gösterdiğini söyledi. Ağırlık bakımından 7 aylık ihracat % 10'luk artış kaydetti.

İran'ın Mart ayı sonunda Endonezya'ya yaptığı ihracat 660 milyon dolar seviyesinde gerçekleşirken, bu raporun bu yıl sonuna kadar 900 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 08:32
YORUM EKLE