İran'ın maden ticareti arttı

İran’ın maden ticareti, 21 Mart-22 Kasım tarihleri ​​arasında sekiz ay içinde önemli bir büyüme yaşadığını, İran Maden ve Maden Sektörü Ge

İran'ın maden ticareti arttı
İran’ın maden ticareti, 21 Mart-22 Kasım tarihleri ​​arasında sekiz ay içinde önemli bir büyüme yaşadığını, İran Maden ve Maden Sektörü Geliştirme ve Yenileme Teşkilatı’nın (IMIDRO) açıklandığını belirtti.
İranlı üreticilerin, sekiz aylık dönemde 6.87 milyar $ değerinde 39.88 milyon ton mineral ürün ihraç ettiklerini, hacimde yüzde 10, değerinde ise yüzde 7 artış ve bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde yedi oranında artış kaydettiğini bildirdi. Fars Haber Ajansı.

Yaklaşık 6.58 milyon ton civarında, yaklaşık 3.29 milyar dolar olan yarı mamul ve mamul çelik ihracatı, geçtiğimiz sekiz ay içinde İran'ın maden ticaretindeki aslan payını oluşturdu.

İran'da 37 milyar tondan fazla kanıtlanmış rezervi ve 57 milyar ton potansiyel rezervi olan 68 çeşit mineral bulunmaktadır.

İran dünyanın en büyük çinko, dokuzuncu en büyük bakır, 10. en büyük demir cevheri, beşinci en büyük alçı ve barit ve en büyük 10. uranyum rezervine sahip.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 17:13
YORUM EKLE