Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

24 Kasım 2020 Salı 14:29:35

Joe Biden’ın kabinesi şekilleniyor! İşte kabinedeki 6 isim!

Resmi olmayan sonuçlara göre ABD’nin yeni başkanı olarak seçilen Joe Biden, kabinesinde yer alacak 6 ismi Twitter’dan duyurdu.

ABD’de yapılan başkanlık seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Demokrat Joe Biden, kabinesindeki isimleri yavaş yavaş belirliyor. Dışişleri Bakanlığı görevine Antony Blinken’ı getiren Biden, Twitter paylaşımıyla seçtiği diğer 6 üyeyi açıkladı. Amerika’yı yeniden lider pozisyonuna getireceklerinin altını çizen Biden, seçtiği kişilerin bu ağır sorumluluğu taşıyabileceğine inandığını söyledi. 20 Ocak 2021’de başkanlık koltuğuna oturacak Joe Biden, kabinesindeki 6 üyeyi duyurdu.

Biden kabinesindeki ilk 6 üye

Buna göre Biden’ın kabinesine giren ilk üyeler; Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ve BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield oldu. Ulusal İstihbarat Direktörü görevi Avril Haines’e giderken, İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorkas ve İklim Değişikliği Özel Temsilcisi de John Kerry oldu.

Trump, geçiş sürecini başlattı

ABD Başkanı Donald Trump, seçim yenilgisini henüz kabullenmese de görev değişikliği için geçiş sürecini başlattı. Seçimlerin kendilerinden çalındığını iddia eden Trump, bu konudaki savaşlarını sürdüreceklerini açıkladı.

Buna rağmen ülke çıkarlarını öne koymak zorunda olduklarını kaydeden Trump, Biden’ın yolunu tıkamadı. Trump, geçiş sürecinden sorumlu olan özerk kurum Genel Hizmetler İdaresi’ne (GSA) geçiş sürecinin başlaması iznini verdi. Bu süreç sonucunda 21 Ocak 2021’de yeni başkan Joe Biden’ın başkanlık koltuğuna oturacağı öngörülüyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı