Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

12 Ocak 2021 Salı 09:26:34

Joe Biden’ın yemin töreni yaklaşıyor! Trump başkentte acil durum ilan etti!

ABD’nin başkenti Washington DC.’de yaşanana Kongre baskınının ardından güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Trump’ın, 20 Ocak’taki yemin töreni için başkentteki ulusal muhafız sayısını 15 bine yükseltebileceği kaydedildi.

ABD’de yaşanan Kongre basınının yankıları dinecek gibi görünmüyor. Başkent Washington DC.’de yaşanan Kongre baskını nedeniyle Başkan Donald Trump acil durum ilan etti. Güvenlik nedeniyle bölgeye ulusal muhafızlar gönderildi. 5 göstericinin yaşamını yitirdiği saldırının benzerinin tekrarlanmasından korkuluyor. Zira 20 Ocak’ta resmen göreve gelecek olan Joe Biden için başkentte düzenlenecek olan törende yaşanabilecek istenmeyen muhtemel bir olayın önüne geçilmek isteniyor.

Trump yanlısı grupların 20 Ocak’taki yemin töreni esnasında Washjington DC.’de gösteri yapacaklarını açıklaması üzerine yaşanabilecek olaylarla ilgili önlemler alınıyor. Konuyla ilgili endişelerin bulunduğunu aktaran Ulusal Muhafız Bürosu Yetkilisi General Daniel Hokanson önlemlerini aldıklarını bildirdi.

Hokanson, başkentteki ulusal muhafız sayısını 15 bine çıkartılabileceğini kaydetti. Gizli servis ve Kongre polisinin kendilerinde yardım istediğini kaydeden Hokanson, durumun detaylarıyla ilgili bilgi vermedi.

Nancy Pelosi Trump’ın peşinde!

20 Ocak’ta görevi Joe Biden’a devredecek olan Donald Trump’ın, yemin töreni için “acil durum” ilan ettiği kaydedildi. Trump’ın, tören için ihtiyaç duyulan her şeyin karşılanması adına “Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı” olan FEMA’yı görevlendirdiği belirtiliyor. 6 Ocak’ta yaşanan Kongre baskını nedeniyle ABD halen daha alarm durumunda bulunuyor. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, halihazırda 8 günü kalan Donald Trump’ın görevden alınması için azil sürecini başlatacaklarını söylüyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı