Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

12 Kasım 2020 Perşembe 18:12:50

Kasırgalar artık daha kuvvetli olacak!

Japon bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre 2020 yılında, kasırgalar açısından Atlantik Okyanusu’nda rekor kırıldı. Uzmanlar artık kasırgaların sadece okyanus değil karalar üzerinde de çok etkili olacağının tahmin edildiği bildirildi.

Yapılan bir araştırmaya göre son yarım yüzyılda Kuzey Atlantik’te meydana gelen kasırgaların artık 2 kat daha kuvvetli olduğunu gösteriyor.

Küresel ısınmanın etkisiyle değişen iklim dengeleri dünya genelinde meydana gelen atmosfer olaylarını da etkiliyor. Japon araştırmacılara göre, 2017 yılında ABD’de yaşanan felaketin felaketin tekrarlanması uzak bir ihtimal değil. En az 100’den fazla kişinin ölümüne neden olan Harvey Kasırgası’nın benzerinin yaşanabileceği iddiası korku yarattı.

2020 yılı Atlantik Okyanusu’nda rekor kırıldı!

Okinawa Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden bilim insanları, bu yıl gerçekleşen fırtınaların eskisine oranla karaya daha büyük bir güçle vurduğunu belirtiyorlar. Son olarak Theta Kasırgası ile beraber 2020 yılında sadece Kuzey Atlantik’te 29 kasırganın meydana geldiği ve bunun bir rekor olduğu kaydediliyor.

Fırtınalar, sıcak nemi yakıt olarak kullanıyor!

Bu kuvvetli kasırgaların, okyanuslardan aldıkları nemle güç kazandığını kaydeden uzmanlar, bu sıcak nemin ise adeta bir yakıt gibi kullanıldığını söyledi. Bu sıcak nemden dolayı karaların içlerine giren kasırgaların uzak mesafelere kadar yol alabildiği belirtiliyor. Normal durumda karaların üstüne gelen kasırgalar, nem kaynaklarının tükenmesi nedeniyle zayıflıyor ancak bu durumun artık değiştiği ifade ediliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı