Kazakistan kargo cirosunu beş kat artıracak

Kazakistan ortak ülkelerle kargo devir hacmini artırmayı planlıyor Açıklama, Kazakistan'ın Aktau kentinde düzenlenen 1. Hazar Limanı ve Denizcilik 2

Kazakistan kargo cirosunu beş kat artıracak
Kazakistan ortak ülkelerle kargo devir hacmini artırmayı planlıyor

Açıklama, Kazakistan'ın Aktau kentinde düzenlenen 1. Hazar Limanı ve Denizcilik 2019 Sergi ve Konferansında yapıldı.

“Hazarlar Arası Uluslararası Nakliye Güzergahı'ndan Çin'den konteyner taşıma hacminin dört ya da beş kat artması bekleniyor. Bunun nedeni, özellikle şu anda uyguladığı konteyner taşımacılığı olmak üzere yük taşımacılığı teknolojisindeki değişimlerdir ”dedi.

“Şu anda bir yılda Çin'den 3.900 konteyner alıyoruz ve bu rakamı 15.000'e çıkarmayı planlıyoruz. Geçtiğimiz yıl Kazakistan toprakları üzerinden Çin'e 1.000'den fazla konteyner taşındı. Ayrıca bu hacmi yılda 5.000-10.000 konteynerlere çıkarmayı planlıyoruz ”dedi.

Ayrıca, şirketin İran'a uygulanan yaptırımlara ilişkin duruma rağmen Çin'den İran'a kargo taşımacılığı için fırsatlar aradığını belirtti.

Son zamanlarda, Kazakistan Tarım Bakanı Saparkhan Omarov, İran İslam Cumhuriyeti'nin Kazakistan Büyükelçisi ve İran Büyükelçisi Majid Samadzadeh Sabre ile bir toplantı yaptı. Toplantıda, karşılıklı kargo taşımacılığı hacminin artması ile ilgili konular tartışıldı. Önümüzdeki yıllarda hacmi 3 milyar dolara çıkarmaya çalışmak üzere kabul edildi.

Trend
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:15
YORUM EKLE