Kazakistan, Kırgızistan sınırındaki altyapıyı iyileştirmeyi planlıyor

Geçtiğimiz 20 yıl boyunca, Kazak-Kırgız sınırındaki kargo ve yolcu trafiği sekiz kat arttı ve yetkililer Çarşamba günü Majilis’te geçiş noktal

Kazakistan, Kırgızistan sınırındaki altyapıyı iyileştirmeyi planlıyor
Geçtiğimiz 20 yıl boyunca, Kazak-Kırgız sınırındaki kargo ve yolcu trafiği sekiz kat arttı ve yetkililer Çarşamba günü Majilis’te geçiş noktalarında altyapının iyileştirilmesi için önlemler alıyor.

“Egemen Kazakistan'ın bağımsızlığından bu yana, akış ... sırasıyla 8 kat arttı, 20 yıl önce oluşturulan altyapı bugün, şu anda var olan yolcu trafiği ve kargo trafiğine uymuyor. Bu nedenle, bazı zorluklar var, ancak son iki yıldır yolcu trafiğinin azaldığını belirttik, ”dedi.

Sınır hizmetinin, iç rezervler sırasında kontrol noktalarından vatandaşların geçişine imkân sağladığını ekledi.

Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakan Yardımcısı Roman Sklyar, sonbaharda Kordai kontrol noktasının modernizasyonunun planlandığını ekledi.

“Bu yıl Karasu geçiş noktasında köprünün büyük bir revizyonunun başlaması planlanıyor, Kırgız ortaklarıyla birlikte 50 ila 50 arasında finansman sağlanacak. Ve geçen yıl sınır hizmetinden Kordai kontrol noktasının mülk kompleksi dengesini aldık. Bu yıl, tasarımın gelişimini tamamlayacağız ve dokümantasyonu tahmin edeceğiz - bu yaklaşık Temmuz ve sonbaharda, turizm sezonunun sonunda yeniden inşasına başlayacağız ”dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 17:07
YORUM EKLE