Ana sayfa DÜNYA Kazakistan’da vergi borçlarıyla ilgili SMS uyarıları başlatılacak

Kazakistan’da vergi borçlarıyla ilgili SMS uyarıları başlatılacak

0
PAYLAŞ

Kazakistan’ın 2019’un sonunda vergi borçlarına ilişkin SMS uyarıları alması planlanan KazTAG, TC Maliye Bakanı Alikhan Smailov’a atıfta bulundu.

“Yıl sonundan önce vergi borçları hakkında SMS uyarıları almayı planlıyoruz. Buna ek olarak, bu hala vatandaşın zamanında ödeme yapmasını garanti etmiyor, bu nedenle, sınırı geçerken, şu anda terminal üzerinden ödeme yapmak mümkün ve ödeme alındı. neredeyse anında geliyor, çünkü bankalarla doğrudan e-devlet kapısı üzerinden entegre olduk. Bu da ödemeyle ilgili bilgileri 2-3 dakika içinde görmeyi mümkün kılıyor. Bu nedenle sınırda böyle bir sorun yok ” – dedi. Smailov, milletvekilleri meselesine cevap vererek, Pazartesi günkü hükümet saatinde.

Genel olarak, ona göre, bugün her vergi mükellefinin, bankanın çevrimiçi hizmetleri aracılığıyla Maliye Bakanlığı’nın vergi mükellefinin şahsi hesabında E-gov portalı üzerindeki borcunun varlığı hakkındaki bilgileri kontrol etme imkanı bulunmaktadır.

“Aynı zamanda, iki bölgede pilotluk yapıyoruz – Kuzey Kazakistan ve Karaganda bölgeleri – araçlara yapılacak olan ödemeler hakkında vergi mükellefleri hakkında bilgi gönderiyoruz. Sonuç olarak, mevcut yıldaki tüm vergi borçları hakkında Kazakistan genelinde SMS uyarıları vermek istiyoruz” – bakana açıklık getirdi.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here